Siyaset

Berberoğlu: Uzun vadeli bir proje

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, "Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Alanya'nın batı bölgesine kazandırmak istediği 500 yataklı hastane projesi uzun vadeli bir projedir" dedi.

Berberoğlu: Uzun  vadeli bir proje

6 Ekim 2016 23:09
-A

+A

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, "Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Alanya'nın batı bölgesine kazandırmak istediği 500 yataklı hastane projesi uzun vadeli bir projedir" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Alanya'nın uzun vadede sağlık alanında önemli çalışmaları bulunduğunu söyledi. Alanya'da inşa edilen 300 Yataklı Bölge Hastanesi'ni en kısa sürede açacaklarını ifade eden Berberoğlu, "Önce Bölge Hastanesi'ni açacağız ve ardından 600 yataklı hastaneye dönüştüreceğiz. Bu hastanemiz de Sağlık Bakanlığı bünyesinde açılacak. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) bünyesindeki Alanya Tıp Fakültesi de kendi bölümlerini Bölge Hastanesi'nde açacak. Tıp Fakültesi, Bölge Hastanesi'nde bir süre geçici olarak kalacak" dedi.
"ALKÜ KENDİ HASTANESİNİ İNŞA EDECEK"
Tıp Fakültesi'nin, Cikcilli'de ALKÜ Kampüsü'nün açılmasıyla birlikte orada kendi hastanesine taşınacağını da ifade eden Berberoğlu, "Alanya Bölge Hastanesi'nin ardından Alanyamız, Tıp Fakültesi'ne de kavuşacak. Mevcut Alanya Devlet Hastanesi'ni de başka bir sağlık alanında kullanacağız. Bu konuda da bu hastanenin Onkoloji veya başka bir bölüm olarak kullanılması söz konusu. Alanya'nın sağlık alanında atılım yapması için önemli projelerimiz de var" dedi
"UZUN VADELİ BİR PROJEDİR"
Alanya'nın batı bölgesinde 500 yataklı bir hastane inşa edilmesi konusunun gündemde olduğunu ifade eden Berberoğlu, "Bu hastanemiz sadece gündemde. Alanya'nın batı bölgesine inşa edilecek hastane projemizde uzun vadeli bir projedir. Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun böyle önemli bir hastane projesi var. Bu konularda gelişmeler oldukça da Sayın Bakanımız, Alanya'nın geleceğine dönük önemli yatırımları kendisi açıklar. Bölgemize önemli hizmetlerde bulunan Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Milletvekilimiz Sena Nur Çelik'e de teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2851 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE