Alanya

Başkan Yücel, görme engelli öğrenciye bilgisayar hediye etti

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, belediyenin verdiği bilgisayar eğitiminde üstün başarı sergileyen 16 yaşındaki görme engelli Ferhan Arslan’a bilgisayar hediye etti.

Başkan Yücel, görme engelli  öğrenciye bilgisayar hediye etti

10 Şubat 2017 20:55
-A

+A


Engelsiz Kent Alanya olma yolunda önemli çalışmalara imza atan Alanya Belediyesi, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde engelli bireylere yönelik verilen kursları başarılı şekilde sürdürüyor.  Güzelbağ Mahallesi’nde ikamet eden 16 yaşındaki görme engelli Ferhan Arslan, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nden aldığı bilgisayar eğitiminde üstün başarı gösterirken Başkan Yücel’de onun bu başarısını karşılıksız bırakmayarak kendisine bilgisayar hediye etti.
YÜCEL: “ALANYA’DA ENGEL YOK”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, başarısıyla adından söz ettiren Ferhan Arslan’ı tebrik ederek kendisine bilgisayar hediye etti. Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi olarak şehrimizde yaşayan engelli bireyleri el üstünde tutmayı görev edinmiş bulunuyoruz. Onların her ihtiyacına ivedilikle karşılık vermeye çalışıyoruz. Şehrimizde onlara engel yok. Engelsiz Kent Alanya sloganıyla çıktığımız bu yolda Ferhan gibi onlarca engelli çocuğumuza ve vatandaşımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.” dedi.
ARSLAN: “EĞİTİMİM DAHA DA GELİŞECEK”
Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde verilen Bilgisayar Kursu’nu başarıyla sürdüren Ferhan Arslan, Başkan Yücel’e teşekkür ederek şunları söyledi; “Ortaöğretimimi Güzelbağ İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Şimdi ise açık lisede eğitim hayatıma devam ediyorum. Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde bilgisayar kursuna gidiyorum. Başkanımıza güzel hediyesi için teşekkür ediyorum.”
Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde verilen görme engellilere yönelik kursta Braille alfabesini de öğrenen görme engelli Ferhan Arslan, Başkan Yücel’e eğitim hayatındaki başarıyı arttırmak için daha çok çalışacağını söyledi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Muhteşem final

Muhteşem final

19:25 - 25 Eylül 2017

THD genel kurul yaptı

THD genel kurul yaptı

21:06 - 24 Eylül 2017

Caz Günleri devam ediyor

Caz Günleri devam ediyor

21:01 - 24 Eylül 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2812 Oy (%74)

  • Hayır : 963 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN