Alanya

Barakada yaşam savaşı

2 ay önce eşini kaybeden Fatma Kaplan, baraka vaziyetindeki evde 10 yaşında zihinsel engelli oğlu ile yaşam savaşı veriyor. Evde yatacak yatak ve koltuğu bile olmayan Kaplan, yetkililerden yardım bekliyor.

Barakada yaşam savaşı

31 Ocak 2017 19:02
-A

+A

Çıplaklı Mahallesi'nde 10 yaşında zihinsel engelli oğluyla birlikte bir oda bir mutfak bir barakada yaşam mücadelesi veren Fatma Kaplan, yetkililerden yardım bekliyor. 2 ay önce eşi Adem Kaplan'ın hayatını kaybetmesinden sonra oğluyla birlikte çok zor şartlar altında yaşamaya başladığını belirten Fatma Kaplan, "Eşim 2 ay önce hayatını kaybetti. Bizde Çıplaklı Mahallesi'nde bu barakada yaşamaya başladık. Evimizde göründüğü gibi ne bir koltuk ne bir yata var. 10 yaşındaki zihinsel engelli oğlum ve ben yerde yatıyoruz. Evimde bozdulabım bile çalışmıyor. Devletten almış olduğumuz engelli bakım maaşı ile yaşamaya çalışıyoruz" dedi.
'EVİMİZ ISINMIYOR'
Oğlunu her sabah engelli okuluna götürüp getirdiğini söyleyen Kaplan, "Akşama kadar oğlumun yanında duruyorum. Akşamda birlikte evimize geliyoruz. Havalar iyice soğudu her yerinden soğuk hava alan bu evimizi ısıtmak neredeyse imkansız. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Tek isteğim tek odalı bile olsa düzgün bir yuva" dedi. Çıplaklı Muhtarı Mümin Topal'da, "Ben Fatma ablamızın mağduriyetini Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel'e söyledim. Kendisi ufak tefek yardımcı olmaya çalışıyor. Eğer başka yardım etmek isteyen vatandaşlarımız varsa muhtarlığımıza müracaat edebililer" dedi. Mert CANTÜRK (ÖZEL HABER)
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE