Güncel

BAKANA LYS TEŞEKKÜRÜ

Bakan Çavuşoğlu’nun girişimleri ile Alanya’da da gerçekleştirilen LYS tamamlandı. AK Parti İlçe Başkanı Berberoğlu, “Sınavların Alanya'ya alınmasında katkı sağlayan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

BAKANA LYS TEŞEKKÜRÜ

18 Haziran 2017 20:01
-A

+A

SINAV MARATONU TAMAMLANDI
Lisans Yerleştirme Sınavları’nda (LYS) sona gelindi. TS puan türüyle tercih yapacak öğrencileri daha çok ilgilendiren LYS-3 (Edebiyat-coğrafya) dün tamamlandı. Alanya, Manavgat ve çevresindeki öğrencilerin uzun süredir devam eden Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) mağduriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun girişimleri ile geçtiğimiz ay son bulmuş, Alanya ve Manavgat ilçe sınav merkezi olarak eklenmesi Resmi Gazete'de de yayınlanmıştı. Çavuşoğlu'nun girişimleri sonucunda Alanya'da ilk kez 6 bin 541 öğrenci Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) girdi. 
‘UMUTLARIN YEŞERMESİNİ DİLERİM’
Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, LYS’nin Alanya’da gerçekleştirilerek öğrencilere büyük kolaylık sağlanmasına vesile olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür etti. Berberoğlu, “Alanya'da ilk defa yapılan LYS 2017 sorunsuz ve başarı ile bitti. Sınavların Alanya'ya alınmasında katkı sağlayan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, sorunsuz bir şekilde uygulayan, başarı ile bitiren ÖSYM Alanya Bürosu’na ve Başkanı ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı'na sonsuz teşekkür eder, tüm öğrencilerimizin umutlarının yeşermesini dilerim” diye konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE