Eğitim

Bahçeşehirli öğrenciler meslekleri tanıyorlar

Bahçeşehir Alanya Okulları, Master 6 Programı kapsamında ‘Meslek Tanıtım Günleri’ için Alanya’ nın önde gelen ödüllü mimarlarından Emine Cimrin Koçak’ı misafir etti.

Bahçeşehirli öğrenciler  meslekleri tanıyorlar

18 Ekim 2016 00:28
-A

+A

Bahçeşehir Alanya Okulları, Master 6 Programı kapsamında ‘Meslek Tanıtım Günleri’ için Alanya’ nın önde gelen ödüllü mimarlarından Emine Cimrin Koçak’ı misafir etti.

Lise öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide öncelikle Mimar Emine Cimrin Koçak’ın özgeçmişi paylaşıldı ve Alanya’nın hem mimarisine hem de şehir hayatına kazandırdığı önemli projelerden bahsedildi. Koçak, öğrencilere mimarlık mesleğinin incelikleriyle ilgili detayları vurguladı. İnsan hayatında mutlu olmanın en önemli faktörlerinden birinin meslek seçimi olduğunu, bu seçimi yaparken doğru karar almak adına ilk adımın bireyin kendini tanıması olarak atılması gerektiği üzerinde durdu. Öğrencilere geleceklerine yön verecek mesleği seçerken kendi kişisel özelliklerini, yaşadıkları çevrenin koşullarını, çalışma şartlarını iyi analiz etmelerini öğütledi. Öğrencilerin yönelttiği sorular doğrultusunda verdiği bilgilerde Emine Cimrin Koçak mimarinin, bireylerin hayatlarını sürdürmedeki fonksiyonlara, kişisel tercihlere, iklim ve coğrafik koşullara göre nasıl şekillendiğinden bahsetti. Günümüzde iç mimarinin de aynı doğrultuda ciddi önem kazandığını vurguladı. Karşılıklı sıcak bir sohbet havasında geçen sunum Bahçeşehir Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Sibel Arıkan’ın teşekkür belgesi vermesi ile son buldu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2739 Oy (%75)

  • Hayır : 932 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN