Siyaset

Bahçeli'den "Tercihli İttifak" formülü

MHP Lideri Bahçeli, 2019 genel seçimlerinde "tercihli ittifak" formülünü gündeme getirdi: Şu A partisi, bu B partisi. C ittifak partisi. İttifakın altına, F ve E partileri konulmalı.

Bahçeli'den "Tercihli İttifak" formülü

25 Kasım 2017 09:07
-A

+A

 
MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, önceki gün  Manisa'nın ilçelerinde gerçekleştirdiği gezinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazete  Habertürk'ten  Saliha Çolak'ın haberine göre; Bahçeli, şu mesajları verdi:
 
İTTİFAK MODELİ
 
"İttifak yasaya göre mümkün müdür, değil midir?" tartışmaları geride kaldı. Bunu yasal zemine oturtmakta yarar var. İttifak yapacak siyasi partilerin tüzel kişilikleri ve partilere verilen oylar görülmeli. Şu A partisi, bu B partisi. C ittifak partisi. İttifakın altına, ittifakı oluşturan F ve E partileri konulmalı. İttifaka mühür vuracaksınız ama ittifakı oluşturan E partisinin mührünü de vurmanız lazım. O zaman E ile F'nin mühürleri toplamı C'yi oluşturur. C'nin çıkaracağı milletvekilinin kendi arasındaki dağılımı da E ve F partilerinin milletvekili sayısı olur. Dolayısıyla onlar da Meclis'te temsil edilir. Eğer barajı aşarsa Hazine'den yardım alma durumu da olur. Bunlar tartışılsın diye söylüyoruz. Çünkü geçmiş dönemde biz bunları yaptık.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2919 Oy (%67)

  • Hayır : 1418 Oy (%33)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE