Siyaset

Antalyalı çiftçiler TBMM'de

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, İbrahim Aydın ve Hüseyin Samani Antalyalı çiftçileri TBMM'de misafir ettiler.

Antalyalı çiftçiler TBMM'de

15 Kasım 2016 22:35
-A

+A

 Antalya'nın farklı ilçelerinin çiftçilerinden oluşan heyet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Ankara'ya geldiler. Önce TBMM’yi ziyaret ettiler, sonra külliyeye geçtiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, tarımda verimliliği artırmak amacıyla geliştirilip uygulamaya sokulan ‘Millî Tarım Projesi’nin tanıtım törenine katıldılar. Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen tanıtım töreninde; Başbakan Binali Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile bazı bakanlar da hazır bulundu.
TARIMDA DA, YÖENTİMDE DE, SİYASETTE DE YERLİ VE MİLLİ OLMALIYIZ
Külliye ziyaretinden önce TBMM'yi ziyaret eden çiftçileri AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, İbrahim Aydın ve Hüseyin Samani misafir etti. 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında bombalanan yerleri çiftçilere gösteren Atay Uslu, Milletimize, demokrasimize ve Millet İradesinin Kalbi olan Gazi Meclisimize karşı yapılan bu alçakça saldırının unutulmaması için fiziksel tahribatlar onarılmayarak müzeye dönüştürüldüğünü ifade etti. Antalya Milletvekili Atay Uslu: ‘’Hainlerin teşebbüsü Milletin gücü ve iradesiyle kendilerine döndü. Ancak bu teşebbüs gösterdi ki yönetimde de, siyasette de,  ticarette de, dış politikamızda da, tarımda da yerli ve milli olmalıyız.  Bu günkü Milli tarım projesi yerli ve milli olma irademizin göstergesidir. Antalya Milletvekilimiz ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz'a cevabı da yerli ve milli dış politikamızın portresidir" dedi.
ÇİFTÇİLİK DÜNYADA STRATEJİK BİR MESLEK
Atay Uslu,  TBMM’de Antalyalı çiftçilerle buluşmanın devamında şunları ifade etti:"Çiftçilik dünyada stratejik bir meslek. Birçok sektör gelir geçer ama tarım sektörü bırakın önemini yitirmek gittikçe önemini daha da arttıracaktır.  İnsanlar için beslenme en temel ihtiyaçtır. Bu ihtiyacın giderilmesinde birinci halka çiftçilerdir. Ülkemizde Antalya’mız tarımın başkentidir. Ürün çeşitliliği, üretim teknikleri, güvenli üretim hususlarında tarımın ileri düzeyde yapıldığı bir şehirdir. Hükümetimiz de her zaman çiftçimizin yanında üretimi desteklemektedir. Türkiye tarımda yıllık hasılasını arttırarak bugünlere geldi. Tarımdaki hasılamız 147 milyar liraya yükseldi. Şimdi çiftimize olan tarımsal desteğimizi yeni modellerle güçlendiriyoruz. ‘’TBMM Meclis ziyaret ardından, Antalyalı Çiftçiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iştirak ettiği Milli Tarım Projesi programına katıldılar.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

'Esnaf kredi batağında'

'Esnaf kredi batağında'

22:36 - 5 Aralık 2016

'Paranın gücü üretimden geçer'

'Paranın gücü üretimden geçer'

22:34 - 5 Aralık 2016

'Kadınlara ayrı  önem veriyoruz'

'Kadınlara ayrı önem veriyoruz'

22:29 - 5 Aralık 2016

'Türkiye her  zaman hazır'

'Türkiye her zaman hazır'

22:27 - 5 Aralık 2016

'Ak Gençlik bizi memnun ediyor'

'Ak Gençlik bizi memnun ediyor'

20:52 - 4 Aralık 2016

BBP istişare yaptı

BBP istişare yaptı

20:48 - 4 Aralık 2016

Çavuşoğlu: Biz kardeşiz

Çavuşoğlu: Biz kardeşiz

20:43 - 4 Aralık 2016

Özel bireylere 'özel' gezi

Özel bireylere 'özel' gezi

23:13 - 2 Aralık 2016

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2387 Oy (%73)

  • Hayır : 879 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE