Güncel

Antalya esnafı çözüm için TBMM’ye dosya sundu

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Hüseyin Samani, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Çelik ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Antalya esnafı çözüm için TBMM’ye dosya sundu

10 Kasım 2016 22:41
-A

+A

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Hüseyin Samani, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Çelik ile beraberindeki heyeti kabul etti. Görüşmede, esnaf ve sanatkarın beklentileri konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Borçların yeniden yapılandırılması için çıkarılan af konusunda teşekkür eden Manavgat Esnaf Odası Başkanı Hasan Çelik, esnaf ve sanatkarın taleplerinin yer aldığı bir dosyayı Milletvekillerine verdi.
Esnaf ve sanatkarın ekonomimizin lokomotifi olduğunu belirten AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, “AK Parti Hükümetleri döneminde çiftçimiz, emeklimiz, işçimiz mağdur edilmediği gibi esnafımız da mağdur edilmemiştir. Esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Sorunların çözümü konusunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Turizmde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Antalyalı esnaflarımız sıkıntılı bir yıl geçirdi. Bu sıkıntılı günlerin atlatılması için esnafımızın taleplerinin yer aldığı dosyayı ilgili bakanlıklara ve Başbakanımıza takdim edeceğiz” dedi.
Vergi affı ile esnafın kamuya ve meslek kuruluşlarına olan borçlarının yeniden yapılandırıldığını belirten Köse, “Vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan gelen talep üzerine vergi affının süresi 25 Kasım’a kadar uzatıldı. SGK, TESK, Oda, Birlik ve Federasyonlara geçmişe dönük borcu olan esnafımızın bu süreyi iyi değerlendirerek, 25 Kasım’a kadar başvuru yapmaları gerekir” diye konuştu. Köse, ziyaretlerinden dolayı Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çelik ve yönetimine teşekkür etti.
TBMM’ndeki odasında Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Coşkun’u da misafir eden Milletvekili Köse, esnaf ve sanatkara verilen krediler konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.
AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani ise “14 yıllık AK Parti iktidarı süresince, esnaf ve sanatkarın her alanda destekledik. 2002 yılında esnafın Halk Bankası’ndan kullandığı kredinin limiti 5 bin liraydı. Bugün bu rakam 150 bin lira. Yüzde 50 dolayında olan faiz oranı yüzde 5’e düşürüldü. Genç esnaflar ve ilk kez işyeri açacaklar hibe ve faizsiz kredilerle destekleniyor” şeklinde konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Gönüllü turizm elçisi

Gönüllü turizm elçisi

20:22 - 19 Eylül 2017

Gaziler unutulmadı

Gaziler unutulmadı

17:11 - 19 Eylül 2017

Toprak, Portekiz’de tarih yazdı

Toprak, Portekiz’de tarih yazdı

22:35 - 18 Eylül 2017

İLK ZİL YÜCEL'DEN

İLK ZİL YÜCEL'DEN

22:11 - 18 Eylül 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2808 Oy (%75)

  • Hayır : 961 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN