Güncel

ALTSO seçimleri ertelendi

ALTSO seçimleri ertelendi

24 Eylül 2017 20:49
-A

+A

Alanya'da Mevcut Başkan Mehmet Şahin ve Mustafa Tuna’nın aday olduğu, 1 Ekim günü yapılması planlanan ALTSO seçimleri Nisan ayına ertelendi. Erteleme kararıyla ilgili konuşan Başkan Şahin, “Sizlerden aldığımız destek ve güç ile Alanya'mız ve odamız üyeleri için ara vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bakanlar kurulumuzun aldığı bu karar Alanya’mıza ve ülkemize hayırlı olsun” dedi. 
 
Türkiye  Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı (TOBB) Ankara Ticaret Odası seçimlerinin Bakanlar Kurulu Kararıyla 6 ay ertelenerek 2018 yılının Nisan ayına ertelenmesinin ardından onu İstanbul Ticaret Odası takip etti. FETÖ yapılanmasının özellikle odalarda yerleşmiş olması sebebiyle gerekli temizliğin yapılabilmesi adına alındığı iddia edilen erteleme kararı sonunda tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde düzenlendi. Buna göre Alanya'da 1 Ekim'de yapılması planlanan Alanya Ticaret Odası (ALTSO) seçimleri Ankara’da olduğu gibi 2018 Nisan ayına ertelendi. Erteleme talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ileten yetkililerin Erdoğan’dan onay aldıkları öğrenildi.
ŞAHİN: ÇALIŞMALARIMIZA ARA VERMEDEN DEVAM EDECEĞİZ’
Erteleme kararının ardından açıklama yapan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, şunları söyledi: “Değerli dostlarım, Bakanlar Kurulumuz gördüğü lüzum üzerine tüm il, ilçelerdeki Oda ve Borsa seçimlerini 2018 Nisan ayına erteleme kararı  almıştır. Bu kapsamda Alanya Ticaret ve Sanayi Odamızın seçimleri de aynı tarih aralığında gerçekleştirilecektir.  Bu süreçte şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma göstermiş olduğunuz teveccüh ve vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederim. Sizlerden aldığımız destek ve güç ile Alanya'mız ve odamız üyeleri için ara vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bakanlar kurulumuzun almış olduğu bu erteleme kararının Alanya'mız ve ülkemize hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım.”
‘HER ŞEYDE BİR HAYIR VARDIR’
ALTSO Başkan Adayı Mustafa Tuna’da erteleme ile ilgili açıklama yaptı. Tuna, “Değerli ALTSO üyeleri ve kıymetli dostlarım; Bildiğiniz gibi 1 Ekim 2017 tarihinde Alanya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için ekip arkadaşlarımızla birlikte yönetime talip olduk. Ancak seçime bir hafta kala bizi derinden üzen sürpriz bir kararla seçimlerin 2018 yılı Nisan ayına ertelendiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Elbette alınan karara saygılıyız. Biz her şeyde hayır var düsturu ile çalışmaya devam eden bir ekibiz. Bunda bir ‘hayır var’ demekten başka sözümüz yok. Bu süreçte bizlere destek veren çalışma arkadaşlarım ve Alanya’daki dostlarıma teşekkürü borç bilirim. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da oda üyelerine ulaşılarak bilgilendirme çalışmaları yapıp projelerimizi anlatmaya devam edeceğiz. İstişare toplantılarına ara vermeden Alanyamızın her bölgesindeki ziyaretlerimiz sürecek. Bu karar, benim ve ekip arkadaşlarımın ilk günkü enerjisi ve kararlılığından asla vazgeçiremeyecektir. Biz yine beraber olacağız Alanya kazanacak” diye konuştu. 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Büyükşehirden Kudüs tepkisi

Büyükşehirden Kudüs tepkisi

20:58 - 11 Aralık 2017

Kaya'ya önemli görev

Kaya'ya önemli görev

20:53 - 11 Aralık 2017

 Kaya'ya önemli görev

Kaya'ya önemli görev

17:13 - 11 Aralık 2017

Rektörden Kudüs açıklaması

Rektörden Kudüs açıklaması

21:01 - 8 Aralık 2017

ALTSO Başkanı Şahin'den kınama

ALTSO Başkanı Şahin'den kınama

10:35 - 7 Aralık 2017

AGD’den Kudüs tepkisi

AGD’den Kudüs tepkisi

21:31 - 6 Aralık 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2920 Oy (%67)

  • Hayır : 1423 Oy (%33)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE