Alanya

ALTSO Mesleki Yeterlilik Sınavı yapacak

ALTSO Mesleki Yeterlilik Sınavı yapacak

20 Ağustos 2017 21:06
-A

+A

ALTSO Voc-Test Merkezi tarafından Oda Temizleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3) ve Ön Büro Görevlisi (Seviye 4) Meslekleri için Mesleki Yeterlilik Sınavı Açılacak. Turizm Konaklama Sektöründe Oda Temizleme Görevlisi, Kat Sorumlusu ve Ön Büro Görevlisi alanlarında 08 Eylül 2017 – 18 Eylül 2017 tarihleri arasında açılması planlanan Mesleki Yeterlilik Sınavları için başvurular alınmaya başlandı. Sınavlar, son başvuru tarihine kadar başvuran aday sayısına göre belirtilen tarih aralığında gerçekleştirmek üzere planlanacak. Yeterlilik sınavları Teorik ve Performans Sınavı olarak 2 aşamalı yapılmakta olup, teorik sınav tüm adaylar için aynı gün tek oturum, performans sınavları ise her aday için en az 2’şer saat sürecek şekilde ayrı ayrı planlanacak.
SON BAŞVURU SÜRESİ 25 AĞUSTOS
Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanabilmek için hem teorik hem performans sınavlarının tüm birimlerinden başarılı olmak gerekmekte. Daha önce sınava giren adaylar, sadece başarısız oldukları birimlerin sınavına başvuracaklar. Sınav başvurusu için herhangi bir ön şart aranmamakta olup, sınava girmek isteyen adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 25 Ağustos 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar ALTSO'ya başvurmaları gerekmekte.
SINAV ÜCRETİ 400 TL
Sınav ücreti 400 (dörtyüz) TL’dir. Herhangi bir birimden kalan adaylar 1 (bir) yıl içerisinde başarısız oldukları birimlerden tekrar sınavına ücretsiz olarak katılma hakkına sahiptirler. Tekrar sınavına girecek olan adaylar da başvuru formu doldurmak zorundadırlar. Aksi takdirde sınava kabul edilmezler. Sınav ücretine, belge ücreti dâhil değildir. Belge almaya hak kazanan adayların belgelerini alabilmek için Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun 2017 yılında 100 TL olarak belirlemiş olduğu Belge Ücretini MYK’ya yatırmaları gerekmektedir. Mesleki Yeterlilikler ve sınav programı hakkında detaylı bilgiye www.altsovoctest.org.tr web sayfası adresinden ulaşılabilmekte.
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2891 Oy (%71)

  • Hayır : 1164 Oy (%29)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE