Sağlık

ALSTUD temaslarına aralıksız devam ediyor

Alanya Sağlık Turizmi Derneği Rusya'da temaslarını sürdürerek 6-9 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek Dünya Sağlık ve Spor Turizmi Fuarı Kongresi için görüşmeler yapıldı.

ALSTUD temaslarına  aralıksız devam ediyor

6 Ekim 2016 00:09
-A

+A

Alanya Sağlık Turizmi Derneği Rusya'da temaslarını sürdürerek 6-9 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek Dünya Sağlık ve Spor Turizmi Fuarı Kongresi için görüşmeler yapıldı.
Alanya Sağlık Turizmi Derneği şehrin ve bölgenin kalkınmasına yönelik faaliyetlerine 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde Rusya'nın Rostov şehrinde olumlu görüşmeler ile devam etmiştir. Güney Rusya Üniversitesi Hukuk, Ticaret ve Yönetim Enstitüsünde ALSTUD başkanı Dr. Tevfik Yazan'ın ön temasları neticesinde dernek başkan yardımcısı Ahmet Girgin öncülüğünde 6 kişilik bir heyet ile görüşmelere katılım sağlanmıştır. Heyet, dernek yönetim kurulu üyesi Sinan Aktaş, HESTOUREX temsilcileri Damla Özmen ve Alaxandra Melnik ile Üniversite'nin Türkiye temsilcisi Mehmet Macar tarafından oluşmuştur. Normalleşme evresinde olan Türkiye-Rusya ilişkileri kapsamında bölgenin en önemli akademik kurumu olan Güney Rusya Üniversiteler Birliği başkanı ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. IMRAN AKPEROV ile görüşülmüştür. Eğitim, sağlık turizmi, fuarcılık ve kongre organizasyonu gibi konuların görüşüldüğü toplantılarda olumlu sonuçlar elde edilmiştir. 6-9 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya da düzenlenecek olan HESTOUREX Dünya Sağlık ve Spor Turizmi Fuarı ve Kongresi için görüşmeler yapıldı. Organizasyona Rusya Üniversiteleri olarak destek verecekleri konusunda anlaşma sağlandı. Faaliyetlerin sağlık turizmine kanalize olması hususunda Rus misafirlerin ülkemizde alacakları tedaviler masaya yatırıldı.
Ziyaretin ikinci günü olan 25 Eylül 2016 tarihinde ise CEEMAN (International Management Teachers Academy) temsilcileri bir görüşme gerçekleştirildi. Heyetler arasında işbirliği çalışmaları başladı. Sonrasında bölgede gerçekleştirilen bilim fuarını ziyaret eden heyet orada üniversite temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirdi.
Rusya ile artan işbirliği faaliyetleri bölgemiz için çok önemli olup bu hususta ALSTUD olarak çalışmalara devam etmekteyiz.

Mehmet AL
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

‘Bizim için değerlisiniz’

‘Bizim için değerlisiniz’

20:33 - 13 Ocak 2017

KALİTE ARTACAK

KALİTE ARTACAK

20:20 - 5 Ocak 2017

Tüp Bebek Nedir?

Tüp Bebek Nedir?

12:51 - 12 Aralık 2016

Kısırlık Nedir?

Kısırlık Nedir?

12:48 - 12 Aralık 2016

Diş sağlığınıza dikkat edin

Diş sağlığınıza dikkat edin

13:40 - 13 Aralık 2016

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2453 Oy (%73)

  • Hayır : 890 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE