Eğitim

ALKÜ Senatosu iki yeni fakülteye onay verdi!

ALKÜ Senatosu iki yeni  fakülteye onay verdi!

13 Ağustos 2017 20:10
-A

+A

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Senatosu, Kestel Yerleşkesi’ndeki yeni Rektörlük salonunda ilk toplantısını gerçekleştirdi. 
 
ALKÜ Rektörlük birimlerinin, Kestel Yerleşkesi’nde yapımı yeni tamamlanan ve peyzaj çalışması devam eden Mühendislik Fakültesi’ne taşınmasının ardından gerçekleştirilen 11/08/2017 tarihli ve 16 Sayılı Senato Toplantısı’nda üniversite bünyesinde yeni fakültelerin kurulması konusunda teklifler görüşüldü.
Toplantı sonunda "Sanat ve Tasarım Fakültesi" ile "Gazipaşa Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi"nin kurulmasının YÖK’e teklif edilmesine oy birliği ile karar verildi. Bu fakültelere YÖK tarafından onay verilmesi durumunda ALKÜ'de halen 8 olan fakülte sayısı 10'a çıkmış olacak.  
ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı başkanlığında gerçekleştirilen ve üniversite ile ilgili çeşitli konuların görüşüldüğü ALKÜ Senato Toplantısı yaklaşık iki saat sürdü. Toplantı sonunda bir açıklama yapan Rektör Pınarbaşı: "Geçen hafta, üniversitemizin hamisi ve en büyük destekçisi Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara'da yaptığımız istişarelerde, bu iki fakültenin kurulmasının ALKÜ'nün misyon ve vizyonu açısından çok önemli olduğu konusunda Bakanımız da onay ve direktiflerini verdi. Senato kararımızın ardından fakültelerimizin YÖK, MEB ve Bakanlar Kurulunca onaylanması süreçlerinde sayın Bakanımızın her türlü desteği vereceğini biliyoruz. Destekleri için Alanya'mız ve Üniversitemiz adına sayın Bakanımıza müteşekkiriz" dedi.
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE