Eğitim

ALKÜ-SEM’de ilk kurs başladı

ALKÜ-SEM’de  ilk kurs başladı

5 Temmuz 2017 01:15
-A

+A

Kişisel gelişime katkı sağlamak için kurulan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde (ALKÜ-SEM) ilk kurs olan YDS başladı. Alanya’ya üniversite olarak ellerinden gelen tüm katkıyı vermek için çalıştıklarını ifade eden ALKÜ-SEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ufuk Paralı, hedeflerini anlattı. 
 
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ALKÜ-SEM) üniversitenin kamu, özel sektör ve uluslararası kuruluşlar ile olan işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunarak, bilgiyi ve bilimi toplum yararına sunmak ve sürekli eğitimler ile toplumun ihtiyacı olan öğrenme ve gelişmeyi bir yaşam biçimi haline getirerek, ülkemizin kalkınma hızını çok daha üst seviyelere çıkarmak amacıyla kuruldu. Bu bağlamda ALKÜ-SEM, Ülkenin kalkınmasını çok daha hızlandırabilmek için; bilim ve teknoloji alanındaki ilerlemeleri, ortaya çıkan güncel teknolojileri ve sosyal bilimler alanındaki gelişmeleri sürekli olarak toplumun geneline yaymak amacıyla da yakın gelecekte 25’e yakın konu başlığında eğitim vermeyi planlamaktadır. 
YDS KURSLARI BAŞLADI
Lisans eğitiminin son yılında veya mezun olan öğrencilerden akademik çalışmalarına yüksek lisans veya doktora yaparak devam etmek isteyenler; yardımcı doçentlik veya doçentlik sınavlarına hazırlanan akademisyenler; kamu kuruluşlarında görev yapmak isteyenler; kamu veya özel banka çalışanları; yurtdışında eğitim görmek isteyenler için ön koşul olan YDS (Yabancı Dil Sınavı) sınavı adaylarına yönelik olan kurs başladı. ALKÜ-SEM, YDS İngilizce Hazırlık Eğitimi ve İngilizce Akademik Konuşma Eğitimlerine başvurmak isteyen vatandaşların veya personelin 10 Temmuz 2017 tarihine kadar başvuruların ise devam ettiğini belirtti. 
ALKÜ-SEM’de ilk sınıfın ilk kursiyerleri ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nda kendilerine ayrılan sınıfta ders başı yaptı. Kariyerlerine yeni bir başlangıç yapmak ve İngilizce eğitimi almak için sınava hazırlanan kursiyerler, ALKÜ’de alacakları eğitimden dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.  
CİDDİ HAZIRLIKLAR YAPIYORUZ
Alanya’ya üniversite olarak ellerinden gelen tüm katkıyı vermek için çalıştıklarını ifade eden ALKÜ-SEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ufuk Paralı, “Ciddi hazırlıklar yapıyoruz. Hazırlıklarımız tamamlandıkça yabancı dil eğitiminin dışında da faydalı eğitim programları açacağız. Şu an için YDS İngilizce Hazırlık Eğitimi ve İngilizce Akademik Konuşma Eğitimi konularında kurs kayıtlarımız devam ediyor. Bu iki kursumuzda önceliğimiz kursiyerlerimizi YDS’ye hazırlamak ve B1, B2 ve C1 seviyelerinde İngilizce okuma, dil bilgisi, kelime bilgisi, günlük konuşma dili seviyelere ulaşmasını amaçlıyoruz. Bu birimin açılmasında ve gelişmesinde bize büyük destek veren Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na ve Sayın Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Güneş’e teşekkür ederim” diye konuştu. 
Kurs başvurusu yapmak isteyen adaylar tüm ayrıntılara www.alanya.edu.tr internet sitesi üzerinden ALKÜ Sürekli Eğitim Merkezi sayfası üzerinden ulaşılabilir. 
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ULUSLARARASI  OLMA YOLUNDA

ULUSLARARASI OLMA YOLUNDA

20:21 - 19 Eylül 2017

ÖHEP'te ilk ders zili çaldı

ÖHEP'te ilk ders zili çaldı

20:01 - 19 Eylül 2017

Miniklerden başkana ziyaret

Miniklerden başkana ziyaret

22:19 - 18 Eylül 2017

Bahçeşehir’de Görkemli Tören

Bahçeşehir’de Görkemli Tören

14:29 - 18 Eylül 2017

‘Okul korkusu, kabus olmasın!’

‘Okul korkusu, kabus olmasın!’

20:27 - 17 Eylül 2017

Er’den önemli duyuru

Er’den önemli duyuru

20:26 - 17 Eylül 2017

İşte burs veren kurumlar

İşte burs veren kurumlar

20:24 - 17 Eylül 2017

Antalya'da okul saatleri belirlendi

Antalya'da okul saatleri belirlendi

20:35 - 15 Eylül 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2808 Oy (%75)

  • Hayır : 961 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN