Eğitim

ALKÜ’lü öğrenci kupa ile döndü

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği 4’üncü sınıf öğrencisi Hüseyin Güven, İstanbul’da düzenlenen III. Rusça Olimpiyatları’ndan 3’üncülük kupası ile döndü.

ALKÜ’lü öğrenci kupa ile döndü

5 Haziran 2017 18:58
-A

+A

Tolstoy’un doğumunun 200. yılı vesilesiyle Rus Kültür Eğitim ve İşbirliği Derneği, Türkiye Rusya Büyükelçiliği, İstanbul Rusya Başkonsolosluğu, Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Başkanlığı ile A.S. Puşkin Devlet Rus Dili Enstitüsü tarafından 19-20 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenen III. Rusça Olimpiyatları’nda ALKÜ’yü İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği 4’üncü sınıf öğrencileri Hüseyin Güven ve İlyas Burol temsil etti.
Ankara Türkiye-Rusya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu, Rusya Federasyonu Devlet Duması Dostluk Grubu (Moskova), Rus Dünyası Vakfı (Moskova), İstanbul Valiliği tarafından da desteklenen III. Rusça Olimpiyatları’nda, Hüseyin Güven A2 Seviyesinde ve İlyas Bural A1 seviyesinde yarıştı.
REKTÖR YARDIMCISI GÜNEŞ’İ ZİYARET ETTİLER
Rus dili ve kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen yarışmalara ALKÜ öğretim elemenı Olga Rubanova gözetiminde katılarak başarı ile dönen öğrenciler, ALKÜ adına düzenlenen teşekkür plaketini takdim etmek üzere ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş ‘i makamında ziyaret etti. 
3’üncüsü düzenlenen Rusça Olimpiyatları’ndan çeşitli üniversitelerin Rus Dili ve Edebiyatı Bölümünde okuyan öğrencileri geride bırakarak kupa ile dönen öğrencileri tebrik eden Rektör Yardımcısı Güneş, başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür başarıların kendilerini gururlandırdığını ifade etti. 
Alanya Rus Eğitim ve Kültür Merkezi Başkanı Ekaterina Gündüz ‘ün de katıldığı ziyarette, ALKÜ’de faaliyete geçen sürekli eğitim merkezinde Rusça derslerinin de verilmesi konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Gelecek yıl düzenlenecek olan Olimpiyatların Alanya’da düzenlenmesi konusunun da görüşüldüğü ziyaret çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
 
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Final Ortaokulu Açıldı

Final Ortaokulu Açıldı

20:51 - 16 Ağustos 2017

Proje destek bekliyor

Proje destek bekliyor

20:53 - 11 Ağustos 2017

ALKÜSEM'den yüzde 20 indirim

ALKÜSEM'den yüzde 20 indirim

22:48 - 9 Ağustos 2017

Üniversiteside kayıtlar başlıyor

Üniversiteside kayıtlar başlıyor

22:33 - 9 Ağustos 2017

 TRT’ye konuk oldu

TRT’ye konuk oldu

22:29 - 9 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2768 Oy (%74)

  • Hayır : 949 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN