Turizm

ALKÜ'den Rusya atağı

Alanya Rus Eğitimi ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz, ALKÜ ile Rus üniversiteleri arasında köprü olmak istediklerini söyledi.

ALKÜ'den Rusya atağı

6 Mart 2017 22:34
-A

+A


Alanya Rus Eğitimi ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz, Rus Akademisyenler Mikhail Krylov ve Inoja Krylova, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nı makamında ziyaret etti. Ziyarette, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş de hazır bulundu. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı Alanya Rus Eğitimi ve Kültür Derneği ile işbirliği içinde öğrenci değişim programı olan Mevlana programına yönelik Rusya’daki Üniversitelerle anlaşmalar yapmak, ALKÜ ve Rusya’daki bir üniversite ile Alanya’da ortak bir uluslararası bir sempozyum düzenleyerek Rus Üniversiteleriyle ilişkileri geliştirmek ve ortak bir AB projesi yürütmeyi hedeflediklerini söyledi.
GÜNDÜZ: “ALKÜ İLE İŞBİLRİĞİNE HAZIRIZ”
Türkiye’yi ve Alanya’yı çok sevdiğini ifade eden Alanya Rus Eğitimi ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz, "Alanya’yı ve Türkleri çok seviyorum. Dernek olarak bir takım projelerimiz var ve bunları ALKÜ ile gerçekleştirmek için Rektör Beyle görüş talebinde bulundum. Randevu talebime olumlu cevap verdiği için kendisine teşekkür ediyorum” dedi. Görüşmenin içeriğine yönelik bilgiler veren Dernek Başkanı Gündüz, ALKÜ ve Rusya’daki üniversiteler arasında ilişkilerin geliştirilmesi ve ALKÜ’nün Rusya’daki üniversiteler ile daha etkin bir diyalog kanalı oluşturmak için her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti. Gündüz, “Rusya’daki üniversiteler ile iyi diyaloglarımız ve bağlantılarımız var. Biz elçi görevini üstleneceğiz ve ALKÜ'nün Rusya’daki üniversitelerle iyi ilişkiler kurmasını sağlayacağız. Öğrenci değişim programlarıyla anlaşmalar yapılabilirse Rus Öğrenciler ALKÜ’ye eğitim alamaya gelebilirler, ALKÜ Öğrencileri de Rusya’ya eğitim almaya gidebilirler. Bence bu çok güzel bir şey” diye konuştu.
REKTÖR PINARBAŞI: “ULUSLARARASILAŞMAK ANA HEDEFLERİMİZDEN BİRİ”
Her geçen gün ALKÜ’nün daha iyi noktalara doğru ilerlediğini ifade eden Rektör Pınarbaşı, Alanya Rus Eğitimi ve Kültür Derneği Başkanı’na desteklerinden ötürü teşekkür ederek, Türkiye ve Rusya’nın yeniden canlanan ilişkilerine eğitim alanında destek sağlamak istediklerini belirtti. Dernek ile yapılacak olan işbirliği çalışmalarına da değinen Rektör Pınarbaşı, “Dernek Başkanımız ve konuklarımızla üç başlık üzerinde durduk. Bunlardan ilki ALKÜ ile Rus Üniversitelerinden biriyle Alanya’da Türk ve Rus ilişkilerinin dünü, bugünü ve yarını üzerine ortak bir uluslararası sempozyum düzenlemek, bir diğeri ise öğrenci değişim programı olan Mevlana programı için Rus Üniversiteleriyle anlaşmalar yaparak, her iki ülkenin öğrencilerinin karşılıklı değişim ile eğitim almalarını sağlamak ve üçüncü olarak Derneğimizle birlikte bir AB projesini ortak yürütmeği hedefliyoruz. Bazı konularda çalışmalar hemen başlayacak. İlk olarak Alanya’da Ekim, Kasım gibi ortak bir sempozyum düzenlemek istiyoruz. Bu çalışmalar devam ederken Mevlana programı için Rus Üniversiteleriyle anlaşma için gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Med Queen 10. kez geldi

Med Queen 10. kez geldi

20:16 - 21 Ağustos 2017

‘Fuar sezonu açılıyor’

‘Fuar sezonu açılıyor’

19:24 - 18 Ağustos 2017

‘Herşey dahil bir gerçek’

‘Herşey dahil bir gerçek’

20:36 - 17 Ağustos 2017

Tatilcilere erken  rezervasyon uyarısı

Tatilcilere erken rezervasyon uyar…

18:34 - 17 Ağustos 2017

Antalya 12'nci sırada

Antalya 12'nci sırada

21:58 - 16 Ağustos 2017

Sili: Bayramda  oteller dolacak

Sili: Bayramda oteller dolacak

19:51 - 16 Ağustos 2017

Alanya'dan vazgeçmiyor

Alanya'dan vazgeçmiyor

20:28 - 14 Ağustos 2017

Alanya’da her  şey mükemmel

Alanya’da her şey mükemmel

20:45 - 11 Ağustos 2017

Turizmci bayram  tatilini bekliyor!

Turizmci bayram tatilini bekliyor!

21:15 - 10 Ağustos 2017

DEĞER KATACAK

DEĞER KATACAK

22:14 - 9 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2773 Oy (%74)

  • Hayır : 952 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN