Eğitim

ALKÜ’de gelişmeler aralıksız sürüyor!

Gazipaşa’dan ziyaretçilerini ağırlayan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, ALKÜ’ye tahsisi yapılan 6 buçuk dönümlük arazi üzerine 500 kişilik bir öğrenci yurdunun yapılması ile yeni bölümler ve bir fakülte açılabilmesi gibi konularda fikir alış verişinde bulundu.

ALKÜ’de gelişmeler  aralıksız sürüyor!

14 Şubat 2017 21:25
-A

+AGazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Belediye Başkanı Adil Çelik ve Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Pişkin, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na nezaket ziyaretinde bulundu. Konaklı Rektörlük binasında gerçekleştirilen ziyarette Gazipaşa’da bulunan ALKÜ’lü öğrencilerin sorunları görüşüldü. Ayrıca ziyarette;  ALKÜ’ye tahsisi yapılan 6 buçuk dönümlük arazi üzerine 500 kişilik bir öğrenci yurdunun yapılması ile yeni bölümler ve bir fakülte açılabilmesi gibi konularda fikir alış verişinde bulunuldu.
ALKÜ hakkında çeşitli bilgiler veren Rektör Pınarbaşı’na her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade eden Kaymakam Kaya; “Gazipaşa okuma oranı yüksek olan bir ilçemiz. Dolayısıyla buraya eğitim alanında yatırımların yapılmasını çok önemli ve gerekli buluyorum. Üniversitemizin yeni açabileceği bölümler ve hatta bir fakülte ile kaliteli hocalarımızın ilçemizde eğitim vermesi bizleri mutlu edecek bir gelişme olacaktır.”dedi. Belediye Başkanı Çelik de Rektör Pınarbaşı’na üniversite çalışmalarında her türlü destek ve imkânı ALKÜ’ye vereceklerini belirterek Gazipaşa’daki planlamalar hakkında bilgiler aktardı.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2849 Oy (%74)

  • Hayır : 976 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE