Alanya

Alanya’ya başarı ödülü

Alanya’ya başarı ödülü

18 Kasım 2016 23:13
-A

+A

Alanya Belediyesi, 16-19 Kasım tarihleri arasında Antalya Expo Center’da açılan ve Türkiye'de düzenlenen tek restorasyon fuarı olan Yapex Restorasyon Fuarı’nda, ‘başarı ödülü’ne layık görüldü.

Restorasyon, Renovasyon ve Kültür Mirası’nı Koruma teması ile düzenlenen Yapex Restorasyon Fuarı’na 42’si belediye olmak üzere 153 ulusal ve yerel firma katıldı. Alanya Belediyesi’nin büyük bir titizlikle yürüttüğü “Hıdırellez/Agios Georgios Kilisesi Restorasyonu”, Tarihi Kentler Birliği tarafından başarı ödülüne layık görüldü. Başarı Ödülü’nü, Alanya Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Ali Yenialp aldı.
ALANYA BELEDİYESİ YAPEX’TE “İŞLEVLENDİRİLMİŞ KÜLTÜREL MİRASIMIZ” STANDINI AÇTI
Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 5 yıldır katıldığı, Yapex Restorasyon Fuarı’nda bu yıl da açtığı “İşlevlendirilmiş Kültürel Mirasımız” standıyla yerini aldı.
Bu yılın teması olan “Kültür Miras ve İşlevlendirme” kapsamında açılan “İşlevlendirilmiş Kültürel Mirasımız” standı ile Alanya Belediyesi’nin bugüne kadar restore ettiği ve kullanımlarına göre yeniden işlevlendirdiği yapılar, yazılı ve görsel olarak tanıtılıyor.  Sergileme objeleri olarak geleneksel Alanya evlerinde kullanılan kapı kilidi ve tokmağı gibi çeşitli demir aksamlar ile marangozluk aleti olarak eski ahşap rendeler kullanılıyor.  
Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı işbirliği ve Tarihi Kentler Birliği desteği ile Akdeniz Tanıtım tarafından düzenlenen fuara, Avrupa Tarihi Kentler Birliği de destek veriyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2447 Oy (%73)

  • Hayır : 889 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE