Alanya

Alanya sağlık turizminin merkezi haline gelecek

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında kurulan ve her geçen gün çalışmalarına ve faaliyetlerine bir yenisini ekleyen Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD), Cumartesi günü tüm Türkiye'de faaliyet gösteren sağlık turizmi derneklerini Alanya'ya davet ederek bir toplantı gerçekleştirecek.

Alanya sağlık turizminin  merkezi haline gelecek

20 Ekim 2016 21:25
-A

+A

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında kurulan ve her geçen gün çalışmalarına ve faaliyetlerine bir yenisini ekleyen Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD), Cumartesi günü tüm Türkiye'de faaliyet gösteren sağlık turizmi derneklerini Alanya'ya davet ederek bir toplantı gerçekleştirecek. Tüm Türkiye'den sağlık turizmi derneklerinin bir çatı altında toplanarak gerçekleştireceği çalıştaya Türkiye Sağlık Turizmi Derneği, Bolu Sağlık Turizmi Derneği, Adana Sağlık Turizmi Derneği, Erzurum Sağlık Turizmi Derneği, Trabzon İpek Yolu Sağlık Turizmi Derneği, Bursa Sağlık Turizmi Derneği, İzmir Sağlık Turizmi Derneği de katılacak. ALSTUD'un başkanlık edeceği çalıştay, Titan Select Otel'de 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek.
DERNEK FEDERASYON MERKEZİ OLACAK
Aynı zamanda Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi de olan Dernek Başkanı Dr. Tevfik Yazan yaptığı açıklamada, "Bölgemiz ve ülkemiz için çok önemli olan bu çalışmada tüm Türkiye'den sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren dernekleri aynı amaç altında toplayarak bölgemizin tüm Türkiye sağlık turizmi derneklerinin federasyonu merkezi haline getirmeyi planlıyoruz. Böylece Alanya'mızın sağlık turizminin merkezi haline getirilmesi yolundaki çalışmalarımızda bir adım daha atmış olacağız. Alanyamızın yıllardır turizm kenti olması, yabancı kültüre aşina olması, tüm alt yapıları ile sağlık turizmi için elverişli bir kent olması, Türkiye'de sağlık turizmi yapılabilecek en avantajlı şehirlerden bir tanesi olması en büyük motivasyonumuz. Bununla birlikte bir farkındalık oluşturmak amaçlanmakta ve bu amaçla kurulan ALSTUD'un tüm çalışmaları bu yönde ilerlemekte" dedi.
‘FEDERASYON STARTINI VERECEĞİZ’
Yazan konuşmasının şöyle sürdürdü: "Çalışmalarımıza bir yenisini ekleyerek Türkiye'deki tüm sağlık turizmi derneklerinin bir araya gelerek oluşturacakları federasyon startını Alanya'dan veriyoruz. Alanya'da yaptığımız çalışmalarda bölgemiz için öne çıkan en önemli sağlık turizmi alt bileşeni geriatri yani üçüncü yaş turizmidir. ALSTUD olarak, faaliyetlerimizi devam ettirip derneğimiz ve bölgemiz için önemli bir çalışmaya daha imza atıyoruz.
'TURİZM SAĞLIKLA 12 AYA ÇIKACAK'
ALSTUD, bu çalışmalarda ülke çapında öncü olmayı planlamaktadır. Ülke çapında bir federasyon açma çalışmasını tamamladığımız takdirde, sağlık turizmi ile ilgili politikaların belirlenmesinde federasyon olarak daha aktif katılımın sağlanması, bölgemize sağlık turizmi ile ilgili devlet tarafından planlanan yatırımların daha fazla kanalize olması, böylece bölgenin yatırımcılar tarafından daha tercih edilir bir destinasyon haline gelmesi ve böylece turizmin 12 aya yayılması için alternatif turizmin canlanmasını sağlayacak en önemli adımlardan biri olacaktır."
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Başak, Şahin'i alnından öptü

Başak, Şahin'i alnından öptü

21:55 - 23 Ağustos 2017

Yerel yöneticilik  diploması aldı!

Yerel yöneticilik diploması aldı!

21:52 - 23 Ağustos 2017

Tuna kombine sözünü tuttu!

Tuna kombine sözünü tuttu!

21:45 - 23 Ağustos 2017

Muhtar'dan Türel'e teşekkür

Muhtar'dan Türel'e teşekkür

23:28 - 22 Ağustos 2017

ALSEV: Kurban derilerine talibiz

ALSEV: Kurban derilerine talibiz

23:22 - 22 Ağustos 2017

Rüzgâr’dan bayram uyarıları

Rüzgâr’dan bayram uyarıları

23:15 - 22 Ağustos 2017

Türel’e yol teşekkürü

Türel’e yol teşekkürü

23:11 - 22 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2773 Oy (%74)

  • Hayır : 951 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN