Turizm

Alanya için güzel olacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın her yıl 100’ün üzerinde katılım gösterdiği uluslararası turizm fuarlarında, Antalya’nın ayrı bir marka ve destinasyon olarak tanıtımı yönünde karar alındı.Bu kararı değerlendiren TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu, Alanya’ya yansımasının çok güzel olacağını söyledi. Çavuşoğlu ayrıca vizelerin karşılıklı kaldırılması ile 2017 sezonunda 3-3,5

Alanya için  güzel olacak

12 Ocak 2017 20:55
-A

+A

ANTALYA’YA ÖZEL TANITIM
Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, Türkiye'nin Rusya'nın Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırmasını beklediğini söyledi. Yetkili, “Şimdi bir çalışma yapıyorlar. Sanıyorum öncelikli olarak iş adamlarına ve resmi heyetlere vizelerin kaldırılması gibi birtakım düşünceler içindeler" dedi.
Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın her yıl 100’ün üzerinde katılım gösterdiği uluslararası turizm fuarlarında, Antalya’nın ayrı bir marka ve destinasyon olarak tanıtımı yönünde karar alındı.
SEKTÖR OLUMLU BAKIYOR
Bu yıl 56 ülkede 7’si büyük toplam 112 turizm fuarında Türkiye’nin tanıtımı yapılacak.  Vali Münir Karaloğlu, Antalya turizminin uluslararası büyük turizm fuarlarında, Gazipaşa’dan Kaş’a kadar tek başına bir destinasyon ve Antalya markası olarak tanıtımının yapılması hakkında bilgi verdi. Bu konuda hem bakanlık hem sektörle görüşmeler yapıldığını belirten Karaloğlu, bakanlığın da sektörün de sıcak baktığını söyledi.
((manşet içine ayrı kutu olabilir. Suat çavuşğlu))
3,5 MİLYON ZOR DEĞİL
TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu, Türkiye'nin geneli itibariyle bir imaj problemi olduğu için tanıtımın bu şekilde yapılmasının çok daha iyi olacağını söyledi. Çavuşoğlu, “Destinasyon olarak Antalya, Marmaris, Bodrum ve bu tip bölgeleri ayrı ayrı tanıtmamız güzel bir karar olacak. Bu tanıtımın Alanyamıza yansıması da son derece güzel olacaktır” dedi. Çavuşoğlu, vize konusundaki sıkıntının da bir an önce kaldırılması gerektiğini söyleyerek Rusların da Türkiye’ye gelişini kolaylaştırılması gerektiğini söyledi. Çavuşoğlu, “Vizenin kaldırılması Türkiye için çok iyi olacaktır. Çünkü vize gerçekten çok büyük bir problem. Biz 2017 yılında Rusya'dan 2-2,5 milyon Rus turist bekliyoruz. Eğer bu vize kalkarsa bu sayının 3-3,5 milyonları bulması hiç de zor değil” dedi.
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

‘Turizmde çok hatalar yaptık’

‘Turizmde çok hatalar yaptık’

20:18 - 21 Eylül 2017

Ruslar akın etti

Ruslar akın etti

21:03 - 8 Eylül 2017

'Turist profili  analiz edilecek'

'Turist profili analiz edilecek'

20:16 - 8 Eylül 2017

Avrupalı gitti Arap geldi!

Avrupalı gitti Arap geldi!

08:11 - 9 Eylül 2017

Almanya'da Antalya sürprizi

Almanya'da Antalya sürprizi

21:21 - 7 Eylül 2017

heyeti gönderiyor

heyeti gönderiyor

20:57 - 6 Eylül 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2810 Oy (%74)

  • Hayır : 962 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN