Belediye

Alanya Efsaneleri tanıtıldı

Alanya Belediyesi’nin yayıncı kuruluş unvanıyla hazırladığı 9. kitabı “Rivayet Ederler ki Alanya Efsaneleri” basıldı. Kitap Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Başkanlığında yapılan Meclis Toplantısı’nda Meclisi Üyelerine ve basına tanıtıldı.

 Alanya Efsaneleri tanıtıldı

5 Aralık 2017 19:55
-A

+A

 
Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu tarafından hazırlanan kitap meclis üyelerinden takdir topladı. Doç. Dr. Koçakoğlu’nun Alanya’nın kırsal mahallelerini gezerek yaklaşık 40 yaşlının ağzından derlediği Alanya Efsaneleri, şehrin tarihi ve kültürel yaşamıyla ilgili de derin bilgiler içeriyor. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bedia Koçacakoğlu, meclis kürsüsünden bir konuşma yaparak kitabın içeriğiyle ve hazırlanma aşamasıyla ilgili meclise bilgi verdi. Koçakoğlu konuşmasında, “Geçmişten incecik bir sesi bugünün kulağına duyurabilmek istedik. Bu bağlamda öncelikle söylemlerimizi var eden, onları günümüze taşıyarak coğrafyamızın ruhunu dirilten Alanya’nın güzel insanlarına teşekkür ederim. Bu rivayetleri saklı tutma adına şehre hizmet sevdasıyla çalışmamıza destek olan Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel ve ekibine de teşekkür ederim” dedi.
ALANYA BELEDİYESİ’NİN KİTAPLARI KİTAPÇILARDA
“Rivayet Ederler ki Alanya Efsaneleri” kitabının Alanya Belediyesi’nin yayıncı kuruluş unvanı ile bastırdığı 9. kitap olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 9-10 tane daha kitabın hazırlığının tamamlandığını, onların da en kısa zamanda basılacağını müjdeledi. Alanya’nın ortak değerlerinin daha fazla insana ulaştırılmasını istediklerini belirten Başkan Yücel, yeni yılda Belediyenin tüm kitaplarının Alanya’daki kitapçılarda bir Alanya standı kurularak satışa sunulacağını kaydetti.
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2919 Oy (%67)

  • Hayır : 1418 Oy (%33)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE