Alanya

Alanya’da çok özel bir defile

Alanya’da çok  özel bir defile

7 Ağustos 2017 21:09
-A

+A

Anadolu medeniyetlerinden ilham aldığı tasarımlarıyla beğeni toplayan ünlü modacı Vural Gökçaylı, 30 Eylül’de Alanya’da çok özel bir defileye imza atacak. 
 
Modacı, manken ve gazetecilerin de davetli olduğu bu özel defilede, Gökçaylı’nın konuklarına bir de sürprizi olacak. Alanya Kalesi’ndeki tarihi Bedesten Çarşısı’nda düzenlenecek defilede, dünyada ilk kez muz lifinden üretilen bir tasarım da yeralacak.
Bugüne kadar Miami, Bürüksel, Davos ve Münih başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde koleksiyonları sergilenen Gökçaylı, 30 Eylül’de Alanya’da düzenleyeceği defilenin hazırlıklarını sürdürüyor. 
GÖÇAYLI, “ALANYA MİAMİ’DEN BİLE GÜZEL”
Gökçaylı, defileyle ilgili moda dergisi ALEM’e verdiği röportajda Alanya’dan övgüyle bahsetti. Alaya defilesinin çok özel ve ses getirecek bir defile olduğunu belirten modacı Vural Gökçaylı, şunları kaydetti:
“Alanya’da defile yapmam için teklif gelince ilçeyi ziyaret ettim ve ağzım açık kaldı. Bana sorarsanız Alanya Miami’den bile güzel. Alanya Kalesi adeta bir kültür merkezi gibi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından muz ekim alanlarının azalmasını önlemek, açıkta ve örtü altı tarımında yeniden üretimi arttırmak ve atık muz gövdelerini değerlendirmek amacıyla 2015 yılında hayata geçirilen muz lifi projesi beni çok etkiledi. Defilemiz 30 Eylül’de Alanya Kalesi’nde tarihi 13.yüzyıla dayanan Bedesten’de düzenlenecek ve İstanbul cemiyet hayatından da çok sayıda seçkin isim katılacak”.
DEFİLENİN EN ÖZEL PARÇASI İSE DÜNYADA İLK KEZ MUZ LİFİNDEN YAPILAN BİR TASARIM 
Modacı Gökçaylı, 30 Eylül’de düzenlenecek defilenin en özel parçasının ise dünyada ilk kez muz lifinden tasarlanan ve Özbek Modacı Nargiza Davidova’nın tanıttığı muz lifi elbise olduğunu söyledi. Elbisenin tanıtımı ise ALEM Dergisinin Ağustos sayısında yapıldı. Dergi, Gökçaylı’nın Alanya defilesine 2 sayfa ayırdı. 
DEFİLENİN TOPLAM 50 TASIRIMININ, 3 ALANYA’ NIN
Tasarımlarında Hitit, Selçuklu ve Osmanlı gibi Anadolu kültürlerinden ilham alan ünlü modacı Gökçaylı, “Atölyede Özbek Modacı Nargiza Davidova’nın tanıttığı bu elbise gerçekten çok özel. Ayrıca bu defile için Alanya ipeği kozasından üretilen iki elbise daha tasarladım. Defilenin bu üç özel tasarımı defileden sonra Alanya Kent Müzesi’nde sergilenecek. Defilede toplam 50 tasarımım yeralacak” dedi.
 
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2843 Oy (%74)

  • Hayır : 974 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE