Alanya

ALANYA’DA BİR İLK DAHA

Yoğun gündemine rağmen her fırsatta Alanya'ya gelerek çeşitli temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün de Alanya'ya gelerek Dinek'teki Madde Bağımlıları Danışma ve Tedavi Merkezi (DAN-TE) açılışını gerçekleştirecek.

ALANYA’DA  BİR İLK DAHA

29 Aralık 2016 20:02
-A

+A

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dinek Mahallesi'ndeki Madde Bağımlıları Danışma ve Tedavi Merkezi'nin (DAN-TE) açılış töreni için bugün Alanya'ya geliyor. Daha önce Diş Hastanesi olarak hizmet veren Dinek Mahallesi'ndeki Zühtiye-Sabri Hatipoğlu Sağlık Merkezi'nde hizmet modeli değişikliğinin yapılmasının ardından burası, Madde Bağımlıları Danışma ve Tedavi Merkezi (DAN-TE) olarak dizayn edilmişti. Bilindiği üzere açılışı geçen hafta gerçekleştirilecekti ancak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yoğun programından dolayı Alanya'ya gelememesinin ardından açılış bugüne ertelenmüşti. Bugün Cuma namazının ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından merkezin açılışı yapılacak. Türkiye'de bir ilk olan bu merkezde madde bağımlısı hastalara ayakta danışma ve tedavi hizmeti de sunulacak. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu'da açılışın saat 14.30'da yapılacağını duyurdu.

'ABD, YPG'YE DESTEK VERİYOR, NOKTA'
ABD Ankara Büyükelçiliğinin "ABD hükümeti, YPG veya PKK'ya silah ya da patlayıcı sağlamamıştır, nokta" açıklamasına ilişkin de katıldığı bir televizyon programında cevap veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "ABD'nin içinde olduğu koalisyon belli bir zamandan beri Fırat Kalkanı Operasyonumuza havadan destek vermiyor. ABD, YPG ve PYD'ye destek veriyor, nokta. Son derece nettir. ABD'nin YPG'ye, özellikle DEAŞ'a karşı mücadele ediyor veya mücadele edeceğiz diyerek silah verdiğini onlar da çok iyi biliyor, biz de çok iyi biliyoruz. Bizim elimizde de belgeler var. 'Bugüne kadar silah verdik ve hata ettiğimizi anladık' diyorlarsa eyvallah ama bugüne kadar ABD, YPG'ye silah vermiştir, nokta" diye konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Çalış'tan gece mesaisi

Çalış'tan gece mesaisi

23:29 - 21 Temmuz 2017

Plajlar doldu taştı

Plajlar doldu taştı

20:27 - 20 Temmuz 2017

Batı çöp deniz oldu

Batı çöp deniz oldu

19:46 - 20 Temmuz 2017

ADD’den konferansa davet

ADD’den konferansa davet

20:31 - 18 Temmuz 2017

5 gündür haber alınamıyor

5 gündür haber alınamıyor

20:26 - 18 Temmuz 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2741 Oy (%75)

  • Hayır : 932 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN