Alanya

Açığa alınan SGK Alanya Müdürü göreve iade edildi

Alanya'da 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan SGK Alanya Müdürü Halil Murat Uyar, görevine iade edildi.

Açığa alınan SGK Alanya  Müdürü göreve iade edildi

22 Kasım 2016 23:01
-A

+A

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturma kapsamında SGK Alanya Müdürü Halil Murat Uyar, FETÖ/PDY ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle açığa alındı. Soruşturma kapsamında yapılan araştırmada terör örgütü ile herhangi bir bağlantısı olmadığı belirlenen Uyar'ın, görevi iade edildi.

'BU TERÖR ÖRGÜTÜ İLE BİR İLGİM OLMADI'
SGK Alanya Müdürü Halil Murat Uyar, bugün yayınlanan kanun hükmünde kararname ile göreve iade edilmiş bulunduğunu söyledi. Uyar," Bugüne kadar hayatımın hiç bir döneminde, hiç bir şekilde, hiç bir ortamda bir araya gelmediğim ve en çok zulmüne uğradığım bu terör örgütü ile bir ilgim olmadı. Bakanlar kurulu kararı ile de ortaya konulmasından mutlu oldum. Yapılan bu maddi hatanın düzeltilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"dedi.  

'GÖREVİMİZE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİM'
Ailemin bir ferdi gibi görerek hizmet verdiğim Alanya halkının bu süreçte beni ailesinden biri gibi görerek her kesimiyle vermiş olduğu büyük destek beni onurlandığını da dile getiren Müdür Uyar, “Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu bu süreçte, ‘Mağdur olanın başınızın üstünde yeri var. Devletin ve milletin yaşadığı süreç adına o da bir gazi gibi, şehit yakını gibi kısa süreli bir mağduriyet yaşamış olur. Devletine, milletine vatanına helal olsun der yine görevinin başına geçer’ demişti. Biz de Sayın Bakanımızın emir buyurduğu gibi bu süreç ve haklı mücadele uğruna milletime devletine ve vatanıma hakkım helal olsun diyerek görevimize ve hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” – Erdal ANAK
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE