Gazipaşa

6 bin 900 fidan dağıtıldı

Gazipaşa’da Orman İşletme Müdürlüğü, 6 bin 900 adet gelir getirici ağaç türlerinin fidanlarını ücretsiz olarak vatandaşlara dağıttı

6 bin 900 fidan dağıtıldı

10 Şubat 2017 20:51
-A

+AGazipaşa’da Orman İşletme Müdürlüğü, keçiboynuzu, badem, defne ve fıstık çamı fidanlarını ilçe halkına ücretsiz olarak dağıttı.
Orman İşletme Müdürlüğü, Gazipaşa Cumhuriyet Meydanında vatandaşlara keçiboynuzu, badem, defne ve fıstık çamı fidanı dağıttı. Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya’nında katıldığı töreninde 6 bin 900 fidan 10 dakika içinde tükendi. Etkinliğin devam etmesi dilediğinde bulunan Kaya, halkın yoğun ilgisinin ise memnuniyet verici olduğunu söyledi.
Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık ise uzun yıllardır devam ettirdikleri fidan dağıtımına devam edeceklerini belirtti. Orman köylüsüne gelir getirici keçiboynuzu, defne, badem ve fıstık çamı gibi türleri tercih ettiklerini dile getiren Kısacak, "Vatandaşlarımız düzenlediğimiz fidan dağıtım programına yoğun ilgi gösteriyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Her yıl ekim zamanı bu tür bir program düzenliyoruz. Köylümüzün geri dönüşleri de oldukça olumlu" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2883 Oy (%72)

  • Hayır : 1100 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE