Alanya

20 kişi için 253 başvuru

Gazipaşa'daki okularda geçici olarak istihdam edilecek 20 kişilik kontenjana 253 kişi başvurdu. Başvuru sayısının yüksek olması yaşanan işsizliği bir kez daha gözler önüne serdi.

 20 kişi için 253 başvuru

10 Ekim 2016 21:43
-A

+A

Gazipaşa'daki okularda geçici olarak istihdam edilecek 20 kişilik kontenjana 253 kişi başvurdu. Başvuru sayısının yüksek olması yaşanan işsizliği bir kez daha gözler önüne serdi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla Gazipaşa Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda eğitim-öğretim dönemi boyunca çalıştırılacak olan 20 kişilik kontenjana, 253 işsiz müracaat etti. Müracaatların sona ermesinin ardından hizmetli personeli olma ümidiyle başvuru yapan 253 kişi, Gazipaşa Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen mülakata katıldı. Bugün de devam edecek mülakatlar sonucunda 253 kişiden 20 asil ve 10 yedek personel belirlenecek. Belirlenen personeller 17 Ekim Pazartesi günü işe başlayacak.
"17 EKİM'DE İŞE BAŞLAYACAKLAR"
Konuyla ilgili açıklama yapan Gazipaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, "İŞKUR tarafından bu yıl okullarımızda temizlik hizmetlerini karşılamak üzere 20 personel alınacak. Bunun için toplam 253 kişi başvuru yaptı. Başvuru yapan kişiler dün ve bugün Gazipaşa Öğretmenevi'nde mülakata alındı. Mülakatın sonucunda 20 asil ve 10 yedek personel belirlenecek ve 17 Ekim Pazartesi günü itibariyle okullarımızın temizlik hizmetlerini karşılamak üzere istihdam edeceğiz. Katılan herkese başarılar diliyoruz" dedi
"MÜLAKATA KATILMAK ŞART"
Başvuru yapanların mutlaka mülakata katılmaları gerektiğini belirten Müdür Aktaş, "Mülakata katılmayanlar değerlendirmeye alınmayacak" diye konuştu. Haftanın 5 günü okullarda çalışacak hizmetli personelin, İŞKUR tarafından yapılan yeni değerlendirme gereği Cumartesi günleri seminere alınacağını belirtildi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2849 Oy (%74)

  • Hayır : 976 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE