Siyaset

'Yanlış insanların eline geçmesin!'

Alanya'da halk otobüsleri ve plajdaki büfelerin el değiştirmesinin şehirde rahatsızlık yarattığını söyleyen MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, "Halk otobüsleri ve sahil büfelerinin yanlış insanların eline geçmesi burada hem Alanya'daki huzur ortamını bozar, hem de şehrin ekonomisine ciddi anlamda darbe vuracak şekilde turizmi etkiler" dedi

'Yanlış insanların  eline geçmesin!'

31 Ocak 2017 19:12
-A

+A

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) haftalık olağan İlçe Yönetim Kurulu toplantısı Mustafa Türkdoğan'ın başkanlığında parti binasında gerçekleştirildi. MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy'un da katıldığı toplantıda konuşan İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, "1990'lı yıllarda sıkıntısını yaşadığımız şehrimizdeki huzur, kardeşlik ve istikrarı bozacak nitelikte bir takı hadiseler yaşanmıştı. Yine gündemimizde halk otobüslerinin el değiştirdiğini duyuyoruz. Tabi bu el değiştirmelerde bu konuyla alakalı kimler bu halk otobüslerini satın alıyorlar, daha önceki iş deneyimleri tecrübeleri nelerdir, yanlarında kimleri çalıştırıyorlar. Bu konuları yetkililerin özellikle dikkat etmesini istiyorum. 1990'lı yıllarda yaşanan olumsuzlukları da hatırlatmak kaydıyla Alanya turizminin ne kadar acı çektiğini hepimiz hatırlıyoruz. Kuşyuvası'nda yaşanan menfur saldırıyla özellikle Avrupa ve Hollanda pazarında yıllarda Alanya’mızın turizminde ciddi sıkıntılar yaşanmasına sebebiyet vermiş hadiseler olmuştur. Toplu taşıma ve otobüsçülerin vermiş olduğu sıkıntılardan dolayı. Bugünde bu toplu taşıma araçlarının halk otobüslerinin el değiştirirken, kimlerin aldığını, amaçlarının ne olduğunu, daha önceki iş deneyimlerinin ne olduğunu, sabıka kayıtlarının olup olmadığının özellikle incelenmesini buradan kamuoyuna duyuruyorum ve yetkilerden talep ediyorum" dedi.

'EKONOMİYE DARBE VURUR'
Plajdaki büfelerin de el değiştirmesinin şehirde rahatsızlık yarattığını ifade eden Türkdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunun dışında Alanya’mızda, Alanya turizminin gözbebeği olan sahillerimizde hepimizin bildiği gibi geçmiş dönemden buyana oluşturulmuş bir büfe işletme sistemi var. Bu sistemde de özellikle Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) bünyesindeki turizmcilerin sahildeki büfeleri kiralamak kaydıyla turizme kazandırdıklarını ve otellerdeki turistlerin kullanımına, bunun yanında da dışarıdan gelen vatandaşlarımızın da rahatça faydalanabildiği bir ortam vardı. Bir takım aldığımız duyumlara göre sahil büfelerinin Büyükşehir Belediyesi'ne geçtiğini bilmekteyiz. Büyükşehir Belediyesi tarafından da Alanya Kaymakamlığı'nın da yetkilendirileceğini duyuyoruz. Buradan da gerek Büyükşehir Belediyemize, gerekse Sayın Kaymakama seslenmek istiyorum. 3-5 kuruş fazla para verecek olanları sahildeki büfelere sokmamamız gerekiyor. Özellikle turizmcilerin sahil büfelerin mevcut yapıyı ve sistemi devam ettirmeleri gerektiğine Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz inanıyoruz. Bildiğiniz gibi ALTİD her sahilde onlarca güvenlik görevlisiyle o sahilde huzur ve istikrarı devam ettiriyorlar. Turistlerin, vatandaşların huzurlu bir şekilde hiç kimse tarafından, 90'lı yıllarda olduğu gibi seyyar satıcılar tarafından, çeteler tarafından taciz edilmediği bir ortam var. Bu ortamın bozulmamasını istiyoruz. Halk otobüsleri ve sahil büfelerinin yanlış insanların eline geçmesi burada hem Alanya'daki huzur ortamını bozar, hem de şehrin ekonomisine ciddi anlamda darbe vuracak şekilde turizmi etkiler. Buradan ben bütün yetkilileri göreve davet ediyorum. Bu konularla alakalı geçmişte bu şehir bu şekilde huzurlu olsun, bir takım kötü niyetli insanlar istediklerini yapamasınlar diye mücadele etmiş, bedel ödemiş, çile çekmiş kardeşlerimiz ve arkadaşlarımız var. Biz de bu konularda dün olduğu gibi bugün de takipçisi olmaya devam edeceğiz."

'ALANYA ÖRNEK BİR TEŞKİLATTIR'
Partisinin İlçe Yönetim Kurulu toplantısına katılan MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ve ekibini çalışmalarından dolayı tebrik etti. 'Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Teşkilatı, çalışmalarıyla Antalya'da örnek bir teşkilattır' diyen Aksoy, "Bizim elbette Antalya'daki 19 ilçemizin kendi coğrafi yapılarına göre, demokratik yapılarına göre siyasi çalışmaları ve hızı vardır ama Alanya, genel siyaset arenasında Antalya'da çok önemli bir ilçedir. Bu elbette bütün siyasi partiler açısından da son derece önemli. Yerel yönetimleri üretken belediyecilik anlayışıyla elinde bulunduran, yani Alanya'nın da MHP'li bir belediye olması münasebetiyle de bir dayanışma içinde olması, Alanya'nın her mahallesine eşit hizmet götürmekte. Partimizin üyelerini ve partimize gönül verenleri de MHP Alanya Teşkilatımıza verdikleri desteklerden dolayı tebrik ediyorum" dedi.

'HANIMEFENDİ GÜNDEMİMİZDE YOK'
Bir gazetecinin, 'Meral Akşener'in Antalya'daki toplantısına Alanya'dan da 20 partili katıldı. Bunların ihracı yönünde bir çalışmanız var mı?' yönündeki sorusuna Aksoy, "Alanya bilsin ki, hanımefendi bizim gündemimizde yoktur. Partimizden ihraç edilmiştir. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi ismiyle gündemde kalmaları da bizim son derece canımızı sıkmaktadır. Gündemimizde olmayan bir hanımefendinin toplantısına katılanlarda bizim gündemimizde yoktur, gündemimizi de işgal edemezler. - Mert CANTÜRK
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Demirci: Esnaf para kazanır

Demirci: Esnaf para kazanır

20:48 - 30 Nisan 2017

'Antalya, Suudi Arabistan değil'

'Antalya, Suudi Arabistan değil'

20:43 - 30 Nisan 2017

'Trump iki katını katledecek!'

'Trump iki katını katledecek!'

20:42 - 30 Nisan 2017

'Adalet size de lazım olacak'

'Adalet size de lazım olacak'

20:40 - 30 Nisan 2017

Kongrelere Alanya damgası

Kongrelere Alanya damgası

20:38 - 30 Nisan 2017

Takavut, aşçıları ağırladı

Takavut, aşçıları ağırladı

21:36 - 28 Nisan 2017

'Geçit vermeyeceğiz'

'Geçit vermeyeceğiz'

21:35 - 28 Nisan 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2566 Oy (%74)

  • Hayır : 919 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE