Siyaset

'Ülke dış dünyaya neden kapatılıyor?'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle önerge verdi.

'Ülke dış dünyaya neden kapatılıyor?'

8 Kasım 2016 00:11
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, belediye başkanlarının yurtdışına çıkışının izine bağlanmasının ardından Antalya’dan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ile İzmir’den Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın yurtdışı seyahatlerine izin verilmediğine dikkati çekti. Budak, “Belediye başkanlarının somut ve objektif hiç bir gerekçe gösterilmeden yurtdışına çıkışlarının yasaklanması, seçim bölgelerinin ekonomik ve kültürel kalkınması için yaptıkları çalışmaların engellenmesi anlamına gelecektir. Ayrıca, yasaklar ülkemizin dünya ile bağını zayıflatacak, Türkiye dünyaya kapatılacak, ülkemizin bozulan imajı dibe vuracaktır" dedi.
'İZİN VERİLMEME GEREKÇESİ NEDİR?'
İzin konusunda belediye başkanlarının seçildiği partilere göre ayırım yapılmasının da adaletsiz olduğunu söyleyen Budak, belediye başkanlarının yurtdışına çıkışlarının izne bağlanmasının gerekçesi konusunda bilgi istedi. Budak, “İzin süreci, FETÖ ile bağlantısı olma ihtimali bulunan belediye başkanlarının yurtdışına çıkışının engellenmesi için mi getirilmiştir? İzin düzenlemesinin ardından İçişleri Bakanlığı'na kaç belediyeden izin talebi başvurusu gelmiştir? Kaçına izin verilmiştir? İzin verilen ve verilmeyen talepler hangi belediyelere aittir? İzin verilmeme gerekçeleri nedir?” diye sordu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2451 Oy (%73)

  • Hayır : 890 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE