Siyaset

'Türkiye’nin topraklarına göz dikenlerin gözleri oyulur'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin 15 yıldır emin adımlarla ilerlediğini ifade ederek, "Türkiye’nin topraklarına göz dikenlerin gözleri oyulur" dedi.

'Türkiye’nin topraklarına göz dikenlerin gözleri oyulur'

30 Ekim 2016 22:28
-A

+A

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin 15 yıldır emin adımlarla ilerlediğini ifade ederek, "Türkiye’nin topraklarına göz dikenlerin gözleri oyulur" dedi.

Antalya'da katıldığı TESKOMB Toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ""15 yılda ülkeler batarken bu ülke emin adımlarla yolunda ilerledi. Bunda hükümetimizin katkısı olduğu kadar en büyük katkı esnafındır. Türkiye emin adımlarla esnaf sayesinde ilerliyor. Bizler de esnafları desteklemek için elimizden geleni yapıyoruz. Esnaf kadar güçlü olursa ülkemiz de o kadar güçlü olur. Türkiye ne kadar güçlü ise Türkiye’nin topraklarına göz dikenlerin gözleri oyulur. Türkiye ne kadar güçlü ise kendimizi o kadar güvende hissederiz. Güçlü Türkiye sayesinde çifte standart içerisinde olanların çifte standardını, ikiyüzlülerin ikiyüzlülüğünü doğrudan yüzlerine söyleyebiliyoruz" dedi.
'TÜRKİYE ARTIK DIŞARIDAN YÖNETİLEN BİR ÜLKE DEĞİL'
Artık ekonomik kuruluşların aldığı kararların önemli olmadığını kaydeden Bakan Çavuşoğlu, "Bizim için milletimiz ne diyor ona bakarız. Türkiye artık dışarıdan yönetilen bir ülke değil. Kendi kararlarını kendisi alıyor. Türkiye bir yıl içerisinde yurt dışında bulunan mağdur insanlara 5.5 milyar insani yardım yapabiliyorsa bu işte sizin gücünüz vardı. Türkiye’nin birliği ve beraberliği çok önemli. Bu birlik sayesinde engelleri aşıyoruz. Sizler, 15 Temmuz gecesinde dışarı çıkmasaydınız belki darbeciler amaçlarına ulaşacaklardı. Sizler bu bilinç içerisinde iradenizi kimseye teslim etmeyeceğinizi gösterdiniz. Vatandaşlarımızın bize verdiği güç sayesinde bayrağımızı her yerde daha iyi dalgalandırıyoruz. Ülkemizin daha güçlü olması için daha emin adımlar ile çalışıyoruz. ülkemize ne kadar hizmet etsek azdır. Siz bizi yalnız bırakmadınız, biz de sizleri yalnız bırakmayacağız" diye konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2891 Oy (%72)

  • Hayır : 1152 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE