Siyaset

'Sonsuza kadar varol Türkiye'

Ülkü Ocakları'nda bu hafta da seminerler devam etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu seminerin yanı sıra Ülkücü Hareketin sembol ismi Abdullah Çatlı'nın ölümünün 20. yıl dönümü anıldı.

'Sonsuza kadar  varol Türkiye'

6 Kasım 2016 21:16
-A

+A

Ülkü Ocakları'nda bu hafta da seminerler devam etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu seminerin yanı sıra Ülkücü Hareketin sembol ismi Abdullah Çatlı'nın ölümünün 20. yıl dönümü anıldı. Seminerde konuşan Ocak Başkanı Erhan Çınar, "Türk milleti günümüzden çok daha karanlık bir tablo içinde, yokluk ve buhranlar arasında, 29 Ekim 1923 günü bir güneş gibi dogabilmiştir. Sonsuza kadar Varol Türkiye diyorum” dedi.

Alanya Ülkü Ocakları'nda her hafta devam eden seminerlere bir yenisi daha eklendi. Ocak çatısında gerçekleştirilen seminerde Susurluk kazasında hayatını kaybeden Ülkücü Hareketin sembol ismi Abdullah Çatlı'nın ölümünün 20. yıl dönümü anıldı. Seminerle ilgili konuşan Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar, "Ömrünü Türkiye için, Türk Milleti için çalışarak geçirmiş olan rahmetli Abdullah Çatlı'ya Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Bu vesileyle tekrar ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz "dedi. Bu haftaki seminerde ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili de bilgiler verildi. Ocak Başkanı Çınar, "Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kahramanlar tarafından, muhteşem bir mücadele ile kurulan, Cumhuriyetimizin 93'ncü yılını idrak ettik. Bu vesile ile, büyük Türk milliyetçisi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşu umutsuzluk, yoksulluk, yılgınlık içinde ve hareketsiz kalmış olmasına ragmen, millet kudretine olan inancın, ve atıl duran bu güçten, nasıl bir mücadele yöntemi ile sonuca ulaşabileceginin eşi bulunmaz bir örnegi olmuştur" dedi.
'AYNI RUHLA AYAĞA KALKMAK GEREKİR'
Konuşmasına devam eden Çınar şunları söyledi: "Türkiye Cumhuriyeti devleti, temelini, egemenlik hak ve sınırlarını, bin yıla yaklaşan bir tarih birikimiyle, kendi milli degerleri üzerinde oluşturmuştur. Cumhuriyet bu açıdan yalnızca bir yönetim degişimi degil, köklü bir soysa kültürel gelişimin ve milletleşme sürecinin de dönüm noktasıdır. Cumhuriyet, vatandaşlarımız arasında, eşitligi ve katılımı saglarken, demokrasiye yönetim açısında işlev, sosyolojik olarak beşeri bir taban kazandırmaktadır. Bu milliyetçi siyasetinde, hareket ve çıkış noktalarından biridir. Türkiye’nin bu gün tıpkı 1923 ruhunda anlamını buldugu gibi, sorunlara başka başkentlerin çekim ve cazibe alanından degil, başkent Ankara’dan bakan, onurlu duruş gösteren, ilkeli, kararlı cesur yönetime ve yönetim anlayışına ihtiyacı vardır. Türk milleti günümüzden çok daha karanlık bir tablo içinde, yokluk ve buhranlar arasında, 29 Ekim 1923 günü bir güneş gibi dogabilmiştir. Cumhuriyetimizin bu günde aynı ruh ve ilham ile ayaga kalkmaması için, hiçbir neden yoktur. Sonsuza kadar Varol Türkiye diyorum” dedi. - Mert CANTÜRK
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

CHP çalışmalara hız verdi

CHP çalışmalara hız verdi

20:57 - 21 Şubat 2017

'Yeni bir bahar başlayacak'

'Yeni bir bahar başlayacak'

20:56 - 21 Şubat 2017

Alanya DSP moral depoladı

Alanya DSP moral depoladı

20:52 - 21 Şubat 2017

'KKTC milli meselemizdir'

'KKTC milli meselemizdir'

20:51 - 21 Şubat 2017

Paşayeva'dan anlamlı ziyaret

Paşayeva'dan anlamlı ziyaret

21:23 - 20 Şubat 2017

'Demokraside küsmece olmaz'

'Demokraside küsmece olmaz'

20:22 - 20 Şubat 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2490 Oy (%73)

  • Hayır : 903 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE