Alanya

‘Solmuş ve yırtık bayrakları değiştirin’

Kaymakam Tanrıseven’in talimatları doğrultusunda, 2983 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu’nda Öngörülen Usul ve Esaslar doğrultusunda olması konusunda hassasiyetle uyulmasını istedi.

‘Solmuş ve yırtık  bayrakları değiştirin’

8 Kasım 2016 00:33
-A

+A

Kaymakam Tanrıseven’in talimatları doğrultusunda, 2983 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu’nda Öngörülen Usul ve Esaslar doğrultusunda olması konusunda hassasiyetle uyulmasını istedi.
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in talimatları doğrultusunda ilçemiz genelinde asılan bayrakların, 2983 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu’nda Öngörülen Usul ve Esaslar doğrultusunda olması konusunda hassasiyetle uyulmasını istedi.
Alanya genelinde başta yol güzergahları olmak üzere faaliyette bulunan akaryakıt istasyonları, su sporları istasyonları, tekneler, sahil büfeleri, her türlü ulaşım araçları, muhtarlıklar, dinlenme tesisleri ile mesken ve iş yerlerinde asılan bayrakların soluk, yırtık veya buruşuk olmamaları, boyasız ipsiz ve eğri direklere asılmamaları, Türk Bayrağı’nın mevzuatına, milli onur ve estetiğine uygun bir şekilde asılmasını istedi.
KAYMAKAM TANRISEVEN “SOLMUŞ VE YIRTIK BAYRAKLARI DEĞİŞTİRELİM”
İstiklal ve Egemenliğimizin sembolü Türk Bayrağımızı, Kanunda öngörülen şekilde sergilenmesi gerektiğini ifade eden Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Bayrak estetiğine uygun bir şekilde İlçemiz semalarında Bayraklarımızı dalgalandıralım. Bayrakların soluk, yırtık veya buruşuk, boyasız, ipsiz ve eğri direklerde asılı kalmasına izin vermeyelim” dedi.
‘BAYRAK HASSASİYETİNİ UYMAYANLARI KOLLUK KUVVETİ UYARACAK’
İlçemiz genelinde başta Kamu Kurum ve Kuruluşları da Bayrak konusunda gereken hassasiyeti göstermeleri, vatandaşların da Alanya’yı, Bayrak Kanununun öngördüğü şekilde, milli onur ve estetiğine uygun hale getirilmesini, İstiklal ve Egemenliğimizin sembolü Türk Bayrağımızla donatmaları istedi. 2983 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu Hükümlerine uymayanları, Kolluk Kuvvetleri tarafından uyaracak ve gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2451 Oy (%73)

  • Hayır : 890 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE