Alanya

‘RANT’ İDDİASI

Okurcalar’da bulunan Çimtur Devremülk sakinleri, ödedikleri bedellere rağmen konutlarda oturamadıklarını ve sitelerinin kentsel dönüşüm bahanesi ile yıkılmak istendiğini iddia ettiler. Yönetimde bulunan Serap Baypınar, “Arazi çok kıymetli bir yerde olduğu için arazi mafyasının eliyle rant sağlanmaya çalışılıyor” dedi.

‘RANT’ İDDİASI

8 Şubat 2017 20:39
-A

+A

SİTE YÖNETİMİ KONUŞTU
Okurcalar Mahallesi Karaburun Koyu'nda bulunan 1989 yılında yapılmış Çimtur Devremülk sakinlerinden şok bir iddia ortaya atıldı. Ocak ayında site yönetimini devralan Serap Baypınar, arazinin çok kıymetli bir yerde olduğu için arazi mafyasının eliyle rant sağlanmaya çalışıldığını iddia ederek tepkisini dile getirdi. 22 tapu sahibinin olduğu 127 bağımsız devremülkün yönetim haklarının geçen yıl Çimse İş Sendikası’ndan bir inşaat şirketinde çalışan bir şahsa devredildiğini söyleyen Baypınar, ödedikleri aidatlara ve çıkartılan borçlara rağmen 5 yıldır hiçbir çalışma yapılmadığını iddia etti.

“SÖZ DE KENTSEL DÖNÜŞÜM”
800 devremülkçü olarak dava açtıklarını ifade eden Baypınar, 20 Ocak’ta Çimtur Devremülk yönetimini devraldıklarını, devremülkleri gezince ‘Oturulamaz’ raporu alınması için çalışıldığını gördüklerini belirterek “Evleri boşaltmamız ve burayı terk etmemiz için bizler burada değilken evlerimize girip balyozlarla kırarak kentsel dönüşüm için sözde örnekler alınmış. Amaçları burayı kentsel dönüşüme sokturup rant elde etmek” dedi. Kendilerine hiçbir şekilde bilgi verilmediğini ve muhatap bulamadıklarını söyleyen Baypınar, hakları için sonuna kadar uğraçacaklarını ifade etti.

Çimtur Devremülk İşletme Müdürü İbrahim Okan Kut da, “Burada devremülk sahiplerini kaçırmak, devremülkleri hibe etmeye zorlamak adına bazı çalışmalar var. İnsanları buradan uzak tutmak amacıyla duvarların betonları kırılmış ve çok kötü vaziyette bırakılmış. Umut ediyoruz bu olanlar adli yollarla sonuçlanacak” dedi.
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2844 Oy (%74)

  • Hayır : 974 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE