Siyaset

'Mücadelemiz sürecek'

Vatan Partisi Alanya İlçe Teşkilatı Kadın sözcüsü Hale Koper bir basın açıklaması yaptı.

 'Mücadelemiz sürecek'

22 Kasım 2016 23:19
-A

+A

 Koper açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Bugün TBMM Genel Kurulu'na gelmesi planlanan cinsel istismar düzenlemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı "Mutabakat içinde sorunun çözülmesinde fayda var. Hükümet eleştirileri ve önerileri dikkate almalı" açıklamasının ardından komisyona geri çekildi. Kamuoyunda ‘cinsel istismar düzenlemesi’ olarak bilinen ve tecavüzcülere af getireceği iddia edilen tasarı komisyona geri çekildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyunda tecavüz affı olarak bilinen önergeye ilişkin, “Hükümetin, toplumun değişik kesimlerinden gelen eleştiri ve önerileri dikkate alarak, geniş bir mutabakat içerisinde bu sorunu çözmesinde büyük fayda görüyorum” demişti. Bu yasaya bir tepki de Alanya’dan Vatan Partisi Öncü Kadın’dan geldi. Öncü Kadın sözcüsü Hale Koper “Halkımızdan gelen tepkiler sonunda yasa tasarısı bugün geri çekildi. Ancak, aynı yasa tasarının tekrar gündeme getirilmesine ve tecavüzü olağanlaştıran, tecavüzcüleri kurtaran haliyle çıkmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi. Çocuğa tecavüz insanlık suçudur diyen Koper “Çocuk yaşta evlendirilen gençlerin rızası asla aranamaz. Bu bizim kültürel hayatımıza ve kadınlık onuruna büyük bir saldırıdır. Biz Vatan Partisi’nin kadınları olarak, bu suçu işleyenleri affeden, ödüllendiren, hatta teşvik eden bir düzenlemeyi asla kabul etmeyecek, mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. Vatan Partisi Alanya Öncü Kadın sözcüsü Hale Koper’in açıklamasının ayrıntıları şöyle: Kamuoyu vicdanını derinden yaralayan "Cinsel istismar" suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören vahim yasa tasarısını şiddetle reddediyoruz.  Halkımızdan gelen tepkiler sonunda yasa tasarısı bugün geri çekildi.

Ancak, aynı yasa tasarının tekrar gündeme getirilmesine ve tecavüzü olağanlaştıran, tecavüzcüleri kurtaran haliyle çıkmasına asla izin vermeyeceğiz. Çocuk yaşta evlendirilen gençlerin rızası asla aranamaz. Bu bizim kültürel hayatımıza ve kadınlık onuruna büyük bir saldırıdır. Cumhuriyet devrimiyle yüceltilen kadın, AKP iktidarının elinde yerlere düşmüş vaziyettedir. Çocuğa tecavüz, insanlık suçudur. Biz Vatan Partisi’nin kadınları olarak, bu suçu işleyenleri affeden, ödüllendiren, hatta teşvik eden bir düzenlemeyi asla kabul etmeyecek, mücadelemizi sürdüreceğiz." - Mert CANTÜRK
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

'Ak Gençlik bizi memnun ediyor'

'Ak Gençlik bizi memnun ediyor'

20:52 - 4 Aralık 2016

BBP istişare yaptı

BBP istişare yaptı

20:48 - 4 Aralık 2016

Çavuşoğlu: Biz kardeşiz

Çavuşoğlu: Biz kardeşiz

20:43 - 4 Aralık 2016

Özel bireylere 'özel' gezi

Özel bireylere 'özel' gezi

23:13 - 2 Aralık 2016

Asenalar boş durmuyor

Asenalar boş durmuyor

22:57 - 2 Aralık 2016

Toklu 13 İl'den sorumlu oldu

Toklu 13 İl'den sorumlu oldu

22:51 - 2 Aralık 2016

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2386 Oy (%73)

  • Hayır : 878 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE