Antalya

‘Moralin olmadığı yerde ekonomi çarkları dönmez’

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Terör eylemleri, sınır dışı operasyonlar, mülteci sorunları, darbe girişimi, suikastler derken moralsiz bir toplum haline dönüştük. Moralin olmadığı yerde ekonomi çarkları da dönmüyor. Bu psikolojiden çıkalım, kafamızı kaldırıp geleceğe bakalım” dedi.

‘Moralin olmadığı yerde  ekonomi çarkları dönmez’

26 Aralık 2016 20:04
-A

+A


ATSO bünyesinde faaliyet gösteren Antalya AB Bilgi Merkezi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu işbirliğiyle Ekonomist Dr. Mahfi Eğilmez’in konuk konuşmacı olduğu “Değişen Dünyada AB ve Türkiye Ekonomisi” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. Toplantının açılışında bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Terör eylemleri, sınır dışı operasyonlar, mülteci sorunları, darbe girişimi, suikastler derken moralsiz bir toplum haline dönüştük. ‘Bugün hangi kötü haberi alacağız’ korkusu ile hiçbirimizin eli televizyona, gazetelere, sosyal medyaya gitmez oldu. Moralin olmadığı yerde ekonomi çarkları da dönmüyor” dedi.
ANTALYA, 2004-2014 DÖNEMİNDE GELİR ARTIŞININ EN AZ OLDUĞU İL
Çetin, Antalya ekonomisinin sorunlarının yalnızca Rusya krizi ve terör nedeniyle Avrupa pazarı kaybından ibaret olmadığını ifade ederek, "TÜİK verilerine göre Antalya, 2004-2014 döneminde kişi başına GSYH'nın en az arttığı il olmuştur. Bu dönemde Antalya, hem GSYH artış hızının düşük kalması hem de iç göçle nüfus artışının yüksek olması nedeniyle kişi başı gelir artışında geriye düşmüştür. 2004-2014 arasında Antalya olarak sektörel katma değer artışlarımızın yetersiz kalması üzerinde de hep birlikte düşünmeliyiz" şeklinde konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2888 Oy (%72)

  • Hayır : 1118 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE