Siyaset

'Kararlılıkla çalışacağız'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı'nda parti üyelerine yönelik Anayasa Değişikliği konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

'Kararlılıkla çalışacağız'

9 Şubat 2017 21:46
-A

+A

Toplantıyla ilgili bilgi veren İlçe Sekreteri Mehmet Can Karagöz, "Bugün onurla vereceğimiz "Hayır" oyumuzun nedenlerini ve stratejilerimizi örgütümüzle paylaştık. Bundan sonra sahada gerçek bir bilimsellikle ve büyük kararlılıkla çalışmaya başlıyoruz. Memleketimiz ve hepimiz için hayırlı olsun" dedi.
'TÜRK İBARESİ KALDIRILSIN'
Ülke gündemiyle ilgili de konuşan Karagöz, "Hisselerinin yüzde 50'den fazlası yabancı şirketlerde olan şirketlerin ismindeki Türk ibaresi kaldırılmalı ve aynı isimle satışı engellenmelidir. Örneğin: Türk Telekom, Digitürk. İsimlerin böyle kalması yurtseverlik duygusu ile bağdaşmamakla birlikte, iktisadi açıdan yanlış algı oluşturarak haksız reklam ve haksız rekabete neden olmaktadır. Milli duygular, yabancı şirketlerin zenginleşmesi için sömürülmektedir. Belki bu sayede şirketlerin nasıl Araplaştırıldığını da öğrenmiş oluruz" diye konuştu. - Mert CANTÜRK
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2844 Oy (%74)

  • Hayır : 974 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE