Siyaset

'Kalıcı ateşkese yakınız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı'nda düzenlenen bir resepsiyonda Suriye'deki gelişmeler ve Türkiye ile Rusya'nın Suriye'de taraflara sunacakları genel ateşkes planı önerisinde anlaştığı haberleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

'Kalıcı ateşkese yakınız'

29 Aralık 2016 02:02
-A

+A

Çavuşoğlu şunları söyledi: Suriye'de çözüm için iki metin var, biri siyasi çözümle ilgili, diğeri ateşkes. Her an yürürlüğe girebilir. Birileri Suriye konusunda Türkiye çark etti diyor, biz başından beri en iyi çözüm ateşkes ve siyasi çözümdür diyoruz. Sağlanan ateşkesi Suriye geneline yaymak istiyoruz. Bu ateşkesi ihlal edenlere karşı, bunu da denetlememiz ve engellememiz lazım. Artık Suriye'de kalıcı bir ateşkes ve müzakerelerle de siyasi dönüşüm olsun istiyoruz. Beşar Esed'li siyasi bir dönüşüm olmayacağını biliyoruz, Esed'i muhalefetin de kabul etmeyeceğini biliyoruz.Türkiye'nin YPG ve DEAŞ'la mücadelesi devam edecek" dedi.
'PYD GÖRÜŞMELERDE YER ALMAYACAK'
Öte yandan Astana'da Ocak ayında düzenlenecek barış görüşmelerine de değinen Çavuşoğlu, "Terör örgütlerin görüşmelerin dışında tutulacak. Görüşmelerde PYD yer almayacak. Türkiye'nin YPG ve DEAŞ'la mücadelesi devam edecek." diye konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2890 Oy (%72)

  • Hayır : 1122 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE