Antalya

‘İnşallah bir gün kapatılır’

Antalya’da her türlü şiddetin mağduru olan kadınlar için kurulan Al Yazma Kadın Danışma Merkezinin açılışı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından "İnşallah bir gün bunu kapatırız" dileğiyle açıldı.

‘İnşallah bir  gün kapatılır’

25 Kasım 2016 20:39
-A

+A

 Muratpaşa Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde Antalya’da kadın cinayetlerine karşı simge ve toplumsal hafızanın parçası olması için 6 metre yüksekliğindeki Al Yazma Anıtı’nın da yer aldığı Bayındır Parkı’nda Al Yazma Kadın Danışma Merkezi’ni törenle hizmete açtı.
KATILIMCILARA AL YAZMA
Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği başta olmak üzere kadın örgütlerinin, siyasi partilerden kadın siyasetçilerin, meclis üyelerinin katıldığı açılışta CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp, Muratpaşa İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, Muratpaşa Belediyesinin ‘Mor Makas’ projesi ortağı Antalya Kuaförler ve Manikürcüler Odası Başkanı Tolgahan Demir de yer aldı. Açılış öncesi Muratpaşa Belediyesinin kadına yönelik şiddete karşı oluşturduğu Al Yazma Grubu, katılımcılara ‘Al Yazma’ dağıttı.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE