Siyaset

'Halkı birbirine düşman ediyorlar'

CHP Meclis Üyesi Demirci, 'Evet' kampanyası yapan siyasetçilerin yeni anayasanın getireceklerini savunamadıkları için 'Hayır' diyenlere iftira attıklarını söyleyerek, halkın birbirine düşman edildiğini vurguladı.

'Halkı birbirine  düşman ediyorlar'

6 Şubat 2017 20:58
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci, Yeni Anayasa referandumu öncesi düşüncelerini sosyal medya hesabından paylaştı. Demirci şu ifadeleri kullandı: "Yeni sistemde Başkanın tek başına milletvekillerini seçmesi, tek başına yardımcılarını seçmesi, tek başına bakanları seçmesi, yargı mensuplarını seçmesi, mülki amirlerini seçmesi, rektörleri seçmesi, büyükelçileri seçmesi, bütçe yapması, kamu kurumlarını açıp kapatabilmesi, kararname çıkarabilmesi, TBMM'yi fesh edebilmesi, aynı zamanda siyasi partinin genel başkanı olabilmesi, denetlenmesinin ve yargılanmasının neredeyse mümkün olmaması, yargılansa bile yargılayacak 15 hakimin 12 tanesini ataması, doğrudur diyemedikleri için meydalarda ancak, 'PKK, FETÖ, HDP hayır diyor onun için evet diyoruz' diyebiliyorlar. Üstüne bir de milleti ayrıştırmaktan bahsediyorlar. Soruyorum şimdi? Hayır diyeni FETÖ'CÜ ilan etmek, PKK'lı ilan etmek vatandaşı ayrıştırmak, kamplaştırmak, birbirine düşman etmek değil midir? Bu milletin aklıyla alay etmekten başka bir şey değil."
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
ali 8 Şubat 2017 14:45

geç bunları!her türlü yalan dolan kumpas ve terör örgütlerine desdek chp den,son seçimler de hdp ye emanet oy veren,barajı geçince de pilav dağıtan,öldürülen terörist cenazelerinde boy gösteren chp ve hdp ye referandumda sandığın dibine gömeceğiz alanya dan bölücülere oy çıkmaz,belki meralcileri kandırabilirsiniz ama bizi asla

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2849 Oy (%74)

  • Hayır : 976 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE