Eğitim

‘Gelecek daha tasarruflu olacak’

‘Gelecek daha  tasarruflu olacak’

13 Ekim 2017 20:20
-A

+A

Dünya Gıda Günü ve Gıda İsrafını Önleme Haftası dolayısıyla Bahçeşehir Koleji Alanya, kendi öğrencilerini bilinçlendiriyor.
 
Bahçeşehir Koleji Alanya 9-16 Ekim Dünya Gıda Günü ve Gıda İsrafını Önleme Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik yaptı. Bahçeşehirli öğrenciler, sabah kahvaltılarında ve öğle yemeklerinde artan yemekleri sokak hayvanlarına dağıtmak üzere poşetlemeye başladı.
Bahçeşehir Koleji Alanya Yemekhane Sorumlusu Gıda Mühendisi Didem Tavlı, yaptığı açıklamada, Ülke genelinde gıda ve tarım ürünlerinin kullanılmasına tasarrufun öneminin sıkça anlatılması gerektiğini, çocukları ve geleceği daha bilinçli olarak, tasarrufu önem veren nesiller olarak yetiştirmek zorunda olduklarını kaydetti. Türkiye'de bir yılda çok fazla ekmeğin çöpe atıldığını ifade eden Tavlı, “Öğrencilerimiz yediklerinin gelişimlerine olan katkıları hakkında bilgilendirilirken aynı zamanda israfın önüne nasıl geçileceği hakkında da bilgi sahibi yapıyoruz. Bahçeşehir Koleji Alanya olarak öğrencilerimizin daha sağlıklı ve bilinçli yemek tüketimini sağlamak adına okulumuz çeşitli etkinliklerle çalışmalara devam edecektir” dedi.
 
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2850 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE