Siyaset

'FETÖ'nün peşini bırakmayacağız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Latin Amerika programı kapsamında ziyaret ettiği Arjantin'de Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Senato Başkanı Gabriela Michetti ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı olan Casa Rosada'da bir araya geldi.

'FETÖ'nün peşini bırakmayacağız'

31 Ocak 2017 20:19
-A

+A

 Bakan Çavuşoğlu, Arjantin Dışişleri Bakanı Susana Malcorra'ya ise Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin bir liste verdiğini belirterek, "Hangi tedbirleri almaları gerekir, bu konudaki beklentilerimizi söyledik. İstihbaratlarımız ve ilgili kurumlarımız arasında da diyalogu daha iyi sağlamamız lazım ki, bilgi alışverişi de olsun. Burada da FETÖ'nün peşini bırakmayacağız" dedi.
'İLİŞKİLERİMİZ DAHA İYİ OLACAK'
Bakan Çavuşoğlu, Arjantin Dışişleri Bakanı Susana Malcorra ile gerçekleştirdiği baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından, temaslarını AA ve TRT muhabirlerine değerlendirdi. Ziyaretinin, 19 yıl aradan sonra Türkiye'den Arjantin'e dışişleri bakanı düzeyindeki ilk ziyaret olduğu hatırlatılan Bakan Çavuşoğlu, görüşmelerin ikili ilişkiler açısından son derece faydalı geçtiğini vurgulayarak, "Esasen 2010 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızla, o zaman başbakandı, Rio’dan Arjantin’e Buenos Aires'e gelecektik. Fakat o gün buradaki negatif gelişmeler yüzünden iptal etmek durumunda kalmıştık" dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2849 Oy (%74)

  • Hayır : 976 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE