Siyaset

‘Diğer partiler de destek verecektir!’

Adalet ve Kalkınma Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Anayasa değişikliğinin meclisten geçtikten sonra Nisan ayı içerisinde referandum kampanyasını başlatacaklarını belirtti. Berberoğlu, referandumla ilgili "Sadece MHP değil, diğer siyasi partilerde destek verecektir” dedi.

‘Diğer partiler de destek verecektir!’

9 Ocak 2017 21:14
-A

+A


Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Berberoğlu, " Bilindiği gibi 2016 yılı yaz sezonuna girerken hem Rusya ile yaşanan uçak krizinden hem de terörden dolayı turizm ciddi anlamda yara alacaktı. Hükümetimiz bununla ilgili bir takım teşvikler çıkararak bir nebze olsun bu krizi hafifletti. 2016 yaz sezonunu yüzde 30-40 civarında bir krizle kapattık. Bu kışa yansıdı. Çünkü biz turizm ve tarım ile geçinen bir ekonomiye sahibiz.  Bundan dolayı turizm esnafı ciddi anlamda zarar gördü. Biz bunun farkındayız, bilincindeyiz. Hükümetimiz de geçtiğimiz günlerde KOSGEB üzerinden 1 yıl ödemesiz 36 ay vadeli faizsiz kredi verdi. Türkiye'de bu kredi 15 bin kişiye verildi. Biz bölgemiz açısından geçtiğimiz hafta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Alanya'ya geldi. Sayın bakana biz burada turizm esnafının ve tüm esnaflarımızın yaşadığı sıkıntıyı kendisine ilettik. Alanya ve Antalya bölgesine pozitif ayrımcılık yapılıp bu faizsiz kredi desteğini öncelikle bu bölgelere verilmesi ve bu bölgede ki esnafın yaz sezonuna girmeden önce bu krediyle desteklenmesi gerektiğini kendisine söyledik. Kendisi de bu talebimizi olumlu karşıladı" dedi.
'NİSAN AYINDA REFERANDUM KAMPANYAMIZ BAŞLAR'
Başkanlık sistemi ve referandum çalışmalarıyla ilgili de konuşan Başkan Berberoğlu, "Taslak bugün komisyondan çıkıp genel kurula geliyor. Bu meclis de bu maddeler tek tek görüşülüp oylanacak. Yaklaşık bizim tahminimiz 2 hafta gibi bir sürede biter diye tahmin ediyoruz. Meclisden 330 oy ile geçmesini bekliyoruz. Daha sonra biz referandum ile ilgili kampanyamıza başlarız. Buda beklenen süreç Nisan ayının ilk haftası gibi referandum olur diye tahmin ediyoruz" diye konuştu.
'HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ'
Ak Parti ve MHP referandum da ortak bir çalışma yapacak mı? sorusuyla ilgili de konuşan Berberoğlu, "Bu milletin ve ülkemizin meselesi. Burada vatanını, milletini seven arkadaşlar. Bizim ülkemizin, huzura, birliğe, kardeşliğe ihtiyacı var. Biz bu anayasa değişikliğinin  önümüzdeki dönemlerde ülkemize katkı sağlayacağına inandığımız için yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte hep birlikte bu çalışmayı götüreceğiz. Ben sadece MHP değil, diğer siyasi partideki arkadaşlarımızın da destek vereceğine inanıyorum" şeklinde konuştu. - Mert CANTÜRK
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2893 Oy (%71)

  • Hayır : 1180 Oy (%29)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE