Alanya

‘Çavuşoğlu sağ olsun haklarımızı gözetiyor’

Bir dizi etkinlik gerçekleştirmek üzere Alanya’da bulunan, Azerbaycan Milletvekili Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Ganire Paşayeva, Prof. Dr. Musa Qasimli, Nizami Jafarov ve Azerbaycan ATV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rauf Dadaşov'u AGC'de Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili Mehmet Ali Dim ve yönetimi karşıladı.

‘Çavuşoğlu sağ olsun  haklarımızı gözetiyor’

3 Ekim 2016 23:46
-A

+A

Bir dizi etkinlik gerçekleştirmek üzere Alanya’da bulunan, Azerbaycan Milletvekili Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Ganire Paşayeva, Prof. Dr. Musa Qasimli, Nizami Jafarov ve Azerbaycan ATV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rauf Dadaşov'u AGC'de Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili Mehmet Ali Dim ve yönetimi karşıladı.Programda konuşan AGC Başkanı Dim, "Türkiye ile kardeş Azerbaycan arasındaki ilişki her zaman kardeşlik üzerine olmuştur ve hep söylediğimiz bir şey vardır, tek millet iki devlettir" dedi.
'AZERBAYCAN CADDESİ TALEP ETTİK'
Azerbaycan Milletvekili Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Ganire Paşayeva da, "Biz de burada olmaktan çok mutluyuz. Burada bize ve Azerbaycan'a karşı olan hassasiyet için de teşekkür ederiz. Buradaki kardeşlerimizin desteğini her zaman görüyoruz. Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel de bugün gelmemizde vesile oldu. Alanya'da biz de birçok proje hayal ettik. Özellikle jazz festivali ile ilgili Azerbaycan'ın Sovyet işgalinden kurtuluşu ile alakalı bir günün bize ayrılması söz konusuydu. Alanya bizim için önemli bir yer. Alanya Belediyesi'nden de bazı taleplerimiz oldu. Alanya'da bir Azerbaycan caddesi olsun, Karabağ parkı olsun dedik. Kendisi de ilgileneceğini söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da sağolsun her platformda Azerbaycan haklarını gözetiyor. AGC'ye de teşekkür ederiz her konuya çok hassas yaklaşıyorlar. İki ülke arasındaki bağları güçlendiriyorlar" diye konuştu.
'KARDEŞLİĞİMİZ HER ZAMAN BAKİDİR'
Prof. Dr. Musa Qasimli ise şöyle konuştu: "Türkiye ile Azerbaycan her zaman kardeş milletler olmuştur. Alanya'nın, AGC'nin de özellikle bizim için önemi büyüktür. Her zaman bizlerle iletişim halindeler. Kardeşliğimiz her zaman bakidir."
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2447 Oy (%73)

  • Hayır : 889 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE