Alanya

'Bu memleket sahipsiz değil'

Bir öğretmenin Şehit Coşkun Nazilli'nin resmini alıp buruşturup çöpe atması ortalığı karıştırdı.

'Bu memleket sahipsiz değil'

6 Ekim 2016 23:14
-A

+A

Bir öğretmenin Şehit Coşkun Nazilli'nin resmini alıp buruşturup çöpe atması ortalığı karıştırdı. Okurcalar Mahallesi'nde Hayriye Cömertoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde meydana gelen resim krizinin ardından okula akın eden ülkücüler konuyu okul müdürüyle görüştükten sonra basın açıklaması yaptı. Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ercan Uğur, "Yapılan hainliktir, bu memleket sahipsiz değil" derken Şehidin ağabeyi Mustafa Nazilli ise, "Biz kardeşimizi, bu vatan için şehit verdik. Bu tip olaylara asla müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

İddiaya göre Alanyalı şehit Coşkun Nazilli'nin resmini Okurcalar Hayriye Cömertoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde bulunan öğrenciler tarafından sınıftaki panoya asıldı. Ancak, bir bayan öğretmen, "Bu resmin burada ne işi var'' diyerek panodan alıp buruşturup çöpe atmak istedi. Bunun üzerine öğrenciler öğretmene tepki gösterdi. Bayan öğretmenin ayrıca öğrencilere, ''Madem o kadar meraklısınız gidin evinize asın" dediği ileri sürüldü. Bazı veliler gazetecileri arayarak, "Böyle öğretmenler bizim çocuklarımızı yetiştiremez. Bu öğretmen görevden alınmalı" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Konunun duyulmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er işlem başlattı. Okul müdürü ise öğrencilerin konuyla ilgili bilgilerine başvurdu. İHA'ya açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, gerekli bilgilerin öğrencilerden alındığını doğrulayarak, "Galiba öğretmen ve öğrenciler arasında bir sözlü atışma olmuş şehidimizin fotoğrafı konusunda. Öğretmen 'Madem öyle alın evinize götürün asın' gibi ifadeler kullanmış. Tabii ki biz bunu asla kabul edemeyiz. Şehidimiz bizim kırmızı çizgimiz. Okul müdürü gerekli bilgileri aldı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelerek gerekli soruşturmayı başlatacağız. Sayın Kaymakamımızın da bu konuda hassasiyeti var ve gereğinin yapılması konusunda talimatları bizlere verdi" dedi. Şehit Polis Özel Harekat Memuru Coşkun Nazilli, 27 Mart 2016 tarihinde Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik operasyonlar sırasında şehit düşmüştü. Evli ve iki çocuk babası Polis Özel Harekat (PÖH) memuru Coşkun Nazilli Alanya'da gözyaşları arasında toprağa verilmişti.
'HAİNLİK YAPANI TOPRAĞA GÖMERİZ'
Olayın duyulmasının ardından yaşanan bu gelişmelere en sert tepkiyi ise Alanya'daki Ülkücü Hareket temsilcileri gösterdi. MHP İlçe Teşkilatı üyeleri, Alanya Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ercan Uğur ve ekibi ile şehit Coşkun Nazilli'nin ağabeyi Mustafa Nazilli sabah saatlerinde Okurcalar'a giderek Hayriye Cömertoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi müdürüyle resim krizini görüştü. Görüşmenin ardından okul önünde açıklama yapan Alanya Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ercan Uğur, "Bu olay vatan savunmasında şehit düşmüş Şehit Coşkun Nazilli kardeşimize yapılan bir saygısızlıktır. Buna aslında saygısızlıkta diyemeyeceğim. Bu alçaklık, şerefsizlik, kahpelik ve hainliktir" dedi. "Buradan bu tip düşünce ve zihniyette olan kişilere sesleniyorum" diyen Uğur, "Her ne olursa olsun bunların takipçisi olacağız. Zannetmesinler ki bu memleket sahipsiz. Bunları gerekirse şiddetle kınamayla da kalmayıp, gerekirse hainlik yaptıkları bu toprağa gömeriz. Bunu böyle bilsinler. Buradan da yetkili kurumlara çağrıda bulunuyorum. Bu şahsa gereğini yapmalarını istiyoruz" dedi.
'GEREKİRSE ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ'
Şehit Coşkun Nazilli'nin ağabeyi Mustafa Nazilli ise, "Bugün ne yazık ki, böyle şerefsizce bir olayla muhatap olduk. Ben şu kadarını söylemek istiyorum. Biz kardeşimizi, bu vatan bu millet ve bu ülke için şehit verdik. Gerekirse kendimizde şehit olmaya hazırız. Bu şerefsizler, kanı bozuklar bu vatan haini kahpeler böyle bilsinler. Korkmuyoruz, bizde şehit olmaya hazırız. Ama yaptıkları bu şerefsizliklere de asla müsaade etmeyeceğiz. Biz burada okul müdürüyle görüştük. Bize olayın yanlış anlaşıldığını söylediler. Biz çocuklar ve bazı velilerden öğrendiğimize göre böyle bir hakaret yapılmış o yüzden bu konunun takipçisiyiz. Gerekli merciler de bu konuyla ilgili gerekli yaptırımları uygulayacaklarını söylediler" diye konuştu.
Açıklamanın ardından Alanya Ülkü Ocakları'nın lise teşkilatına bağlı öğrenciler okul bahçesinde olayı protesto ettiler. -

'Öğretmen sıfatlı hain'

Şehidimiz Coşkun Nazilli'nin resminin Okurcalar Hayriye Cömertoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde bir öğretmen tarafından buruşturulup çöpe atmaya çalıştığına ilişkin iddialar Alanya'yı ayağa kaldırırken resim krizine MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan'dan da sert tepki geldi. "Bu zihniyette hainlerin öğretmen sıfatı ile öğrencilerimize verebilecekleri ne olabilir ki?" diyen Türkdoğan, "Yetkilileri göreve davet ediyorum. Bu konu enine boyuna araştırılsın. Gereken cezai müeyyideler uygulansın..! Şehit Coşkun Nazilli ve Tüm Şehitlerimiz bizim kutsalımızdır, Ülkücü Hareketin Namusudur..!" dedi.  Mert CANTÜRK
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2451 Oy (%73)

  • Hayır : 890 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE