Siyaset

‘Bu bir umut yürüyüşüdür’

 ‘Bu bir umut yürüyüşüdür’

2 Temmuz 2017 09:04
-A

+A

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Adalet Yürüyüşü'nün adalet ve demokrasinin yeniden egemen olması için bir “umut yürüyüşü” olduğunu belirterek, “Adalet Yürüyüşü'ne gösterilen ilgi ve her gün yeni eklenen katılımcılar umudu büyütüyor. Toplumun tüm kesimlerinden destek var. Adalet galip gelecek, Türkiye özgürleşecek” dedi. Budak, AKP Genel Başkanı Erdoğan ve AKP'li bakanların açıklamalarını “demokrasiden nasip almamışlığın göstergesi” olarak değerlendirdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Adalet Yürüyüşü'ne her geçen gün bireysel ve örgütlü şekilde katılımlar olduğunu, bununun toplamsal desteğin bir göstergesi olduğunu vurguladı. Budak, “Adalet Yürüyüşü'ne her gün toplumun değişik katmanlarından insanlan geliyor. Siyasi parti temsilcileri, sendikalar, dernekler, sanatçılar, meslek odaları, taraftar gruplarının destekleri ve yürüyüşe katılma çabaları, Adalet Yürüyüşü'nün haklılığının kanıtıdır. Toplumsal desteğin göstergesidir. AKP hükümetlerinin 15 yıllık uygulamaları sonucunda, herkes adaletsizliği bir boyutuyla yaşıyor. Emekleri çalınanlar, özgürlüklerinden mahrum kalanlar, işlerini, iş yerlerini kaybedenler, iş bulamayanlar. İktidarın baskısından bunalan meslek örgütleri, sendikalar, üreticiler. Geniş bir mağdur kesim var. Adalet temeldir. Adalet olmayınca bu sorunların hiçbiri çözülemez, üretim de olmaz, yatırımda olmaz, iş de olmaz. Huzur da olmaz. Adalet Yürüyüşü bu yönüyle umut yürüyüşüdür. Herkesin gönlü, aklı bu yürüyüştedir” dedi.
AKLA ZİYAN AÇIKLAMALAR
Adalet Yürüyüşü'ne gösterilen ilginin AKP'yi ciddi şekilde rahatsız ettiğini, AKP Genel Başkanı Erdoğan ve hükümet üyelerinin yaptığı açıklamaların da bunu gösterdiğini kaydeden Budak, “Erdoğan ve bakanların akla ziyan açıklamaları, Adalet Yürüyüşü'nün haklılığına ve doğru yolda olduğuna işarettir. Lütuf noktasından, yolların aşınmasına kadar yapılan açıklamalar, sıkışmışlığın göstergesidir. Çünkü ülkede “adalet var” diyerek, halkı aldatamayacaklarını biliyorlar. Çünkü adaleti sıfırladılar. Bu açıklamalar, demokrasiden nasip almamışlığın göstergesidir. Adalet Yürüyüşü bir umut yürüyüşüdür. Adalet ve demokrasinin yeniden egemen olması için umut yürüyüşüdür. Gösterilen ilgi ve her gün yeni eklenen katılımcılar umudu büyütüyor. Toplumun tüm kesimlerinden destek var. Adalet galip gelecek, Türkiye özgürleşecek” diye konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

MHP Mahmutlar'a çıkarma yaptı

MHP Mahmutlar'a çıkarma yaptı

20:23 - 27 Temmuz 2017

'Kaypakların umudu hainlerdir'

'Kaypakların umudu hainlerdir'

20:12 - 26 Temmuz 2017

'Sosyal demokrasiye güvenin'

'Sosyal demokrasiye güvenin'

18:11 - 26 Temmuz 2017

Ülkücüler kaynaştı

Ülkücüler kaynaştı

20:10 - 26 Temmuz 2017

'Külliyen yalan!'

'Külliyen yalan!'

20:09 - 26 Temmuz 2017

'Erbakan'ı mumla arıyorsun!'

'Erbakan'ı mumla arıyorsun!'

23:23 - 25 Temmuz 2017

Ülkü Ocakları'nda yeni atama

Ülkü Ocakları'nda yeni atama

23:21 - 25 Temmuz 2017

'Değişime şimdiden katılın'

'Değişime şimdiden katılın'

23:20 - 25 Temmuz 2017

MHP Yönetimi değerlendirme yaptı

MHP Yönetimi değerlendirme yaptı

23:18 - 25 Temmuz 2017

"İç Tüzük geri çekilmeli"

"İç Tüzük geri çekilmeli"

20:18 - 24 Temmuz 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2745 Oy (%75)

  • Hayır : 935 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN