Eğitim

‘Bonus Hoca’dan eğitim dersleri!

Kıvırcık saçlarından dolayı eğitim camiasında ‘Bonus Hoca’ lakabı ile tanınan Eğitim Danışmanı Süleyman Beledioğlu 20-21 Ekim tarihleri arasında Bahçeşehir Alanya Okullarında seminer verdi.

‘Bonus Hoca’dan  eğitim dersleri!

24 Ekim 2016 21:35
-A

+A

Kıvırcık saçlarından dolayı eğitim camiasında ‘Bonus Hoca’ lakabı ile tanınan Eğitim Danışmanı Süleyman Beledioğlu 20-21 Ekim tarihleri arasında Bahçeşehir Alanya Okullarında seminer verdi.

İki gün süren seminerde ilk gün velilere sunum yapıldı.  Öğrencinin başarısını etkileyen faktörler, beyin ve öğrenme, dikkat ve hafıza ile ilgili bilgileri velilerle paylaştı. Bahçeşehir Okulları’nın Kurucusu Burcu Baba’nın da katılımıyla devam eden seminerin sonunda Okul Aile Birliği’nin ‘Bonus Hoca’ya çiçek vermesiyle veli semineri son buldu.
Ertesi sabah, öğrencilere yapılan sunumda gerek derslerde, gerekse sınavlarda başarıyı nasıl elde edecekleri ve çalışma yöntemlerinin püf noktalarına değinildi. Seminer verdiği Ortaokul 7. ve 8. sınıflara TEOG sınavına yönelik nasıl çalışma yapmaları gerektiği ve sınav stresine yönelik bilgiler paylaşıldı. Hayattan örneklendirmeler ile video sunumları yapıldı. Hafızayı güçlendirmeye yönelik soru çözümleri sırasında eski bilgileri hafızadan nasıl öne çıkarılması gerektiği ile ilgili püf noktalarına değinen ‘Bonus Hoca’, öğrencilerden gelen sorularla semineri tamamladı.

Ardından 12. sınıf öğrencilerine seminer veren Süleymen Beledioğlu, beyin ve hafıza üzerine araştırmalarını üniversite sınavına girecek olan öğrencilere de aktardı. Sınav kaygısının öğrenci üzerinde oluşturduğu olumsuz etkilere değinildi ve seminer öğrenci sorularıyla son buldu. Bilgilerini Bahçeşehir Alanya Okulları öğrenci ve velileriyle paylaşan Beledioğlu yoğun ilgi nedeniyle memnuniyetini ifade etti.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE