Alanya

‘Avantajlar sağlanacak’

Halcilerle bir araya gelen Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, yeni hal kompleksi ile esnaf, tüccar ve üreticinin daha rahat buluşacağını belirterek “Bölgemizde yetiştirilen ürünlerin pazarlanması konusunda avantajlar sağlayacak” dedi.

‘Avantajlar sağlanacak’

14 Şubat 2017 21:36
-A

+A


Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Halcilerle bir araya geldi. Alanya Hal Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda, Dernek Başkanı Adem Kaya, Harputlu’ya Alanya Hali’nin potansiyeli, ürün çeşitliliği, piyasanın durumu ve yeni halle ilgili düşüncelerini anlattı. Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ise, Türkler’de yapımına başlanan Alanya Toptancı Hali’nin maliyeti, potansiyeli, hal esnafı ile üreticiye kazandıracağı avantajlar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.
Toptancı Hali konusunda ilgililerden bilgi alan Kaymakam Mustafa Harputlu, “Alanya tarım, turizm ve inşaat sektöründe önemli bir potansiyele sahip, bu alanlarda şehrimiz daha da geliştirecekler çalışmalarımız olacak. Alanya’ya kazandırılacak yeni hal kompleksi ile esnaf, tüccar ve üretici daha rahat buluşacak. Bölgemizde yetiştirilen ürünlerin pazarlanması konusunda avantajlar sağlayacak. Bugün olduğu gibi bundan sonraki süreçte şehrimizin tüccar, esnaf, üretici ve sivil toplum örgütleriyle olduğu kadar halkımızla da iç içe olacağız” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE