Siyaset

'ASAT çamurları nereye döküyor?'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Antalya Su ve Atıksu İdaresi'nin (ASAT) arıtma çamurlarının imhası ve geri kazanımı süreçleriyle ilgili, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na iki ayrı önerge verdi.

'ASAT çamurları nereye döküyor?'

18 Ekim 2016 00:14
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Antalya Su ve Atıksu İdaresi'nin (ASAT) arıtma çamurlarının imhası ve geri kazanımı süreçleriyle ilgili, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na iki ayrı önerge verdi. Budak, Bakan Özhaseki’nin yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, ASAT Genel Müdürlüğü’nün 29 Haziran 2016 tarihli arıtma çamurları nakil ve bertaraf hizmeti alım işi ihalesinin kazanan firmaların, “tehlikesiz atık geri kazanım lisansı” bulunmadığı iddialarına dikkati çekti.
'HALKIN SAĞLIĞI TEHLİKEDE'
Atık dökümü yapılan bazı alanların gerekli şartları taşımadığı, bazı bölgelerde ise su kaynaklarına çok yakın döküm yapıldığı konularında da araştırma yapılması gerektiğinin altını çizen Budak, “ASAT’ın arıtma çamurları hangi alanlara dökülmektedir? Söz konusu alanlar için bertaraf lisansı bulunmakta mıdır? Lisanslar hangi kurum adınadır? Alanların ayrı ayrı döküm kapasiteleri ne kadardır? ASAT’ın arıtma çamurlarının nakil ve bertaraf hizmeti ihalelerini kazanan firmaların, tehlikesiz atık geri kazanım lisansı bulunmadığı iddialarının araştırılması sağlanacak mıdır? Başta Korkuteli’ndeki döküm alanı olmak üzere, atık bertaraf alanlarının su kaynakları ve çevreye etkilerinin incelenmesi sağlanacak mıdır?” diye sordu.
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE