Alanya

‘Alanya ulaşımında bütünlük sağlanacak’

Alanya’nın ulaşımında da yaşanan sorunların köklü çözümlerle ortadan kaldırılması yönünde Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına başladı. Bu kapsamda Genel Sekreter Birol Ekici, Alanya’ya gelerek Koordinatör Hüseyin Güney’le görüşmelerde bulundu.

‘Alanya ulaşımında  bütünlük sağlanacak’

1 Haziran 2017 20:28
-A

+A

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya ve ilçelerinde ulaşım bütünlüğünün sağlanması yönünde yapacağı çalışmalar için hazırlıklarını sürdürüyor. Alanya’nın ulaşımında da yaşanan sorunların köklü çözümlerle ortadan kaldırılması yönünde Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına başladı. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Alanya’ya geldi. Ekici, Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’le bir süre görüştükten sonra Minibüsçüler Odası’nda da görüşmelerde bulundu. Oda binasında yapılan toplantıya Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Şube Müdürü İlyas Şirin ve Ulaşım Dairesi’nden yetkililer katıldı. 
Antalya genelinde bir ulaşım sistemi oluşturmak için çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın üç farklı sistemle çalışması nedeniyle yaşanan sorunların giderilmesi ve ulaşımda bütünlük sağlanması için üzerinde çalışılacak proje hakkında Alanya Minibüsçüler ve Servisçiler Odası’nın da görüşlerini aldı. 
‘VATANDAŞLAR GİDİŞATTAN MEMNUN DEĞİL’
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “ Alanya Merkez, Doğu ve Batı hatları nedeniyle ulaşımdaki bütünlüğün sağlanamaması birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Hem halk otobüsü işletmeciler hem de vatandaşlar gidişattan pek memnun değil. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorunları ortadan kaldıracak projeler hazırlıyoruz. Bu hizmeti yaparken de her zaman olduğu gibi konunun muhatabı sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın da görüşlerini her platformda alıyoruz. Ulaşım bütünlüğünün sağlanması konusunda da aynı çalışmayı yapıyoruz. Umarız en kısa zamanda herkesin memnun kalacağı bir sistemi Alanya’da oluştururuz “ dedi. 
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE