Güncel

‘Alanya, bütün il vasıflarını taşıyor’

Bir dizi temaslarda bulunmak için Alanya'ya gelen Eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Kuyularönü Camii önünde Cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu.

‘Alanya, bütün il  vasıflarını taşıyor’

9 Haziran 2017 20:30
-A

+A

Alanya'nın Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birisi olduğunu ve il vasfı itibariyle de bütün özellikleri taşıyan bir ilçe olduğunu belirten Davutoğlu, "Allah, Alanya'mızı, Türkiye'mizi aziz eylesin" dedi. 
 
Ak Parti'nin önemli isimlerinden olan, bir dönem Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık gibi görevleri de yürüten Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, dün gece Alanya'ya geldi. Alanya'da Davutoğlu'nu AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ve ekibi karşıladı. Her fırsatta Alanya'nın ikinci vatanı olduğunu dile getiren Ahmet Davutoğlu'nun Alanya'daki ilk programı sahur oldu. Partililerle Alanya Öğretmenevi'nde buluşan Davutoğlu muhabbet eşliğinde sahur yaptı. Partililer ve Davutoğlu bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.
'YAPILAN YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİ OLMUŞTUM'
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Cuma namazını ise Kuyularönü Camii'nde kıldı.  Partililerin de yalnız bırakmadığı Davutoğlu'na cami çıkışında vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çıkışta bir açıklama yapan Davutoğlu, "Bildiğiniz gibi Toroslar'da ben Taşkent doğumluyum. Konya ile ne kadar ilişkimiz varsa Alanya ile o kadar ilişkimiz var. Annem tarafı da Alanya kökenli. Babam uzun yıllardır burada çalıştı. Biraz önce camide musafaha yaparken geçen hemen hemen herkes baba, ata dostuydu. Dolayısıyla bir sılah-i rahim gibi Ramazan'nda Antalya'daki Konyalı hemşehrilerimiz bir iftar için davet etmişlerdi. Antalya'ya iftara geçmeden önce sahuru Alanya'da geçirdik. İlçe başkanımızla bütün teşkilatla güzel bir sahur yaptık. Bütün Alanyalılara teşekkür ediyoruz. Yine cuma namazını Alanyalılarla beraber kıldık. Alanya, Türkiye'nin en büyük ilçelerinden ama il vasfı itibariyle de bütün özellikleri taşıyan bir ilçe. Onun için Alanya'ya devlet üniversitesinin açılması, özellikle Toroslar'dan Alanya'ya inen yolun açılması hem Dışişleri Bakanlığım hem de Başbakanlığım döneminde yakından takip etmiştim" dedi.
'ALLAH ALANYA'MIZI AZİZ EYLESİN'
Konuşmasına devam eden Davutoğlu şunlaro söyledi: "Bugün bir taraftan da arkadaşlardan projelerle ilgili ilerlemeler konusunda da bilgi aldım. Biz bu dağların, toprakların çocuğuyuz. Alanya, Türkiye'nin yüz akı. Turizme verdiği destek, buraya gelen herkes Alanya'nın misafirperverliğini bilir. Alaiye, Selçuklu devletinin kalesidir. Bir anlamda denize açılan kapısıdır. Bu anlamda Konya ile Antalya, Taşkent ile Alanya arasında biz hiçbir zaman fark gözetmedik. Bugün burada gördüğüm hemşehrilik muhabbetinden, herkesin gösterdiği yakın kardeşlikten, dostluktan da tekrar mutlu oldum. Allah, Alanya'mızı, Türkiye'mizi aziz eylesin" dedi. Davutoğlu açıklamanın ardından eşi Sare Davutoğlu ile birlikte aracına binerken vatandaşların 'Alanya artık il olsun' sözlerine de 'İnşallah' diyerek yanıt verdi. - Mert CANTÜRK 
 
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE