Eğitim

‘Aile Üniversitesi’ başlıyor

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ve Alanya Kaymakamlığı Soysal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü “Aile Üniversitesi” Projesi için başvurular başlıyor.

‘Aile Üniversitesi’ başlıyor

25 Ekim 2016 23:54
-A

+A

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ve Alanya Kaymakamlığı Soysal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü “Aile Üniversitesi” Projesi için başvurular başlıyor.
Daha önce karşılıklı anlaşma ile mutabakata varılan projenin geldiği aşamalar ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulması amacıyla Alanya Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Ahmet Çelik, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nı makamında ziyaret etti.
Ebeveynlere yönelik eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları ile farkındalık yaratmak için ALKÜ İle Alanya Kaymakamlığı Soysal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Aile Üniversitesi” Projesinde son hazırlıklar tamamlandı. Katılımın ücretsiz olacağı ve eğitim sonunda katılımcılara sertifika verileceği proje Aralık ayında başlayacak. Cumartesi- Pazar ve Pazartesi- Perşembe günleri olmak üzere iki ayrı gurup olarak üç haftalık periyotlarla devam edecek olan eğitimlerde 6 konu başlığı işlenecek.
ALKÜ Öğretim Üyelerinin eğitim vereceği projede; Yrd. Doç. Dr. Ercüment Okutmuş Aile Bütçesi, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Avsallı Aile Hukuku, Yrd. Doç. Dr. Engin Üngüren Girişimcilik, Yrd. Doç Dr. Zuhal Gökdemir Ebeveyn Çocuk İlişkisi ve İletişim, Prof. Dr. Bülent Tasbaş, Yrd. Doç. Dr. Durkadın Demir Ekşi, Yrd. Doç. Dr. Hasan Basri Savaş Aile Sağlığı ve Alanya İlçe Müftüsü Mustafa Topal Manevi Değerler konularında bilgiler verecek.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Kestel Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan eğitimlere katılmak isteyen vatandaşlar, deteylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü Eğitim ve Danışmanlık Birimi’ne ziyarette bulunabilirler.
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2891 Oy (%72)

  • Hayır : 1136 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE